Türkiye’nin Efsane Spikeri Vefat Etti

Türkiye’nin Efsane Spikeri Vefat Etti

Haber : Recai Oktan

  • Mesut Mertcan’ın cenazesi, yarın ikindi namazının ardından, Akkapı Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Son yıllarını Adana Huzurevi’nde geçiren ve çeşitli rahatsızlıkları bulunan Mesut Mertcan, 71 yaşında yaşamını yitirdi.

Mesut Mertcan, 15 Eylül 1946 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. Gençliğinde Adana’da gazino ve cambazhanelerde sunuculuk yapan ve reklam ajanslarında çalışan Mertcan, 1973 tarihinde TRT‘de spiker olarak çalışmaya başladı. 12 Eylül 1980 askeri darbe bildirisini okumasıyla tanınan Mertcan, daha sonra Star, Kanal 6, Kanal 9, Ulusal Kanal gibi televizyon kanallarında reklam spikerliği, sunuculuk yaptı.

Mesut Mertcan dört kez evlilik yapmış ve bu evliliklerinden 2 çocuğu bulunmaktadır.

TRT Ana Haber spikeri Erhan Çelik, 2017’de Mesut Mertcan‘ın son isteğini yerine getirmiş ve Mesut Mertcan TRT‘de Ana Haber’i sunmuştur.

Adana Huzurevi’nde kalan Mertcan, 25 Ağustos 2017 tarihinde hayata veda etmiştir.

DOKTORUNDAN AÇIKLAMA

Bir süredir sağlık sorunları yaşayan ve televizyon dünyasının unutulmaz isimlerinden olan eski TRT spikeri Mesut Mertcan’ın (71) hayatını kaybetmesine ilişkin, Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi doktoru Ethem Şahin, “Uzun süredir devam eden şeker hastalığı, depresif bozukluk ve dün ortaya çıkan yaygın zona rahatsızlığı nedeniyle çoklu organ sistemi yetersizliği sonucu yaşamını yitirmiştir.” dedi.

Şahin, yaptığı açıklamada, TRT’nin duayen spikerlerinden Mesut Mertcan’ın bugün saat 11.00’de yaşamını yitirdiğini belirtti.

Ethem Şahin, “Uzun süredir devam eden şeker hastalığı, depresif bozukluk ve dün ortaya çıkan yaygın zona rahatsızlığı nedeniyle çoklu organ sistemi yetersizliği sonucu yaşamını yitirmiştir. En son vefatından yarım saat önce kendisini gördüm. Zaman zaman sigara içmesinden şikayet ediyordum ve bırakmasını telkin ediyordum. Aramızda en son bu konuda bir sohbet geçti. Ama o bizi çok fazla dikkate almıyordu. Son zamanlarda ziyaretine gelen sanatçı arkadaşları oluyordu. Bu konuda mutluydu. Onun dışında içine kapanık ve geçmiş günlerini arar vaziyette kalıyordu.” diye konuştu.

SON SÖZLERİNİ HUZUREVİ MÜDÜRÜ AÇIKLADI

Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Adem Hayta da , Mertcan‘ın 1 Ekim 2015 tarihinde kurumlarına geldiğini ifade etti.

Bugün sabah 10.00 sıralarında kurumda kalanların odasını gezerken Mertcan ile de görüştüğünü aktaran Hayta, “Rahatsızlığının biraz daha nüksettiğini söyledi. Geçen hafta da ‘dipteyim’ kelimesini kullandı. Son bir ay içerisinde özel bir hastanede gerekli kontrolleri yapılmıştı. Daha önce kendisiyle İstanbul’a bir ödül törenine birlikte gittiğimizde Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşme talebi vardı. Ben de şifahi olarak genel müdür yardımcılarımıza bu talebi iletmiştim.” dedi.

CENAZESİ CUMARTESİ KALKACAK

Bu arada, huzurevinden alınarak Asri Mezarlık morguna kaldırılan Mesut Mertcan‘ın cenazesi, yarın ikindi namazının ardından, Akkapı Mezarlığı‘nda toprağa verilecek.

 

*****

Önceki

25 Ağustos Cuma GÜNÜN SERGİLERİ

Sonraki

Dibeklihan’da 5 Sergi Birden Açılıyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar