Muhteşem Bodrum Konserinin Ardından

Perihan Sözen ve Yıldızlar Korosu’nun

Muhteşem Bodrum Konserinin Ardından

Yazan : Recai OKTAN

  • Konserde yer alan herkes, programdan sonra birbirine şu soruyu sormak istedi : Yaşadıklarımız, dinlediklerimiz gerçek miydi illüzyon muydu?

Turgutreis‘ten Dünya’ya açılan Perihan Sözen Yıldızları Korosu, Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde, 24 Kasım Öğretmenler Günü‘ne özel, tüm Bodrumlulara açık, Türk Sanat Müziği şöleni sundu.

2023 yılının Türk Sanat Müziği adına gerçek bir şölen olarak sunulan “Yıldızlı Nağmeler Konseri“, 24 Kasım Cuma günü Bodrum Herodot Kültür Merkezi‘nde, saat 20.00’de, erken saatlerden itibaren tüm koltukları doldurulan salonda, çok renkli ve kusursuz bir atmosferde, Kazım Ödev‘in sunuculuğunda başladı.

Koltukları dolduranlar, başta Bodrum Kaymakamı Saygın Mustafa Çit olmak üzere, Bodrum’un her bölgesinden yağmur – rüzgar demeden koşarak gelen Türk Sanat Müziği severleriydi. Öyle ki zaman zaman koronun ve solistlerin sundukları eserlere hep bir ağızdan katılarak, konserin tadını çıkardılar.

Perihan Sözen, hep aynı değildi… Bu konserde daha sıcak, daha heyecanlı, daha enerjik ve yıldızlarına dönük olarak daha disiplinli ama hep olduğu gibi sevecendi. Konserin başından sonuna kadar, sahneyi denetlemeyi bir saniye olsun ihmal etmedi. Sunumların olduğundan daha yükseklere taşınması için, tüm bilgisini, deneyimini ve kolay elde edilemeyecek yeteneğini kullandı.

Koroda yer alanlar ve solo yapanlar, kendilerine verilen görevi kusursuz yerine getirirken, arada ve tadında yapılan sahne şovları seyircilerden tam not aldı.

Perihan Sözen‘in son bölümde, can dostu Zekai Tunca‘yı sahneye alırken yaptığı, “kuliste biri var, Zekai Tunca’ya benzettim, acaba o mu?” esprisi ve usta sanatçı Zekai Tunca‘nın sahneye çıkarak gerçekleştirdiği kısa program, izleyicilere sunulan ziyafetin ardından TSM’nin en sevdikleri tatlı tabağı gibiydi. Büyük alkış aldı.

Konserin sonunda izleyicilerle sanatçılar bir araya gelerek kucaklaştılar ve bol bol fotoğraflar çekilerek, bu konserin tarihe not düşülmesi ve ölümsüz kılınması sağlandı.

Yaşantımızda keyif aldığımız zaman dilimlerinde, genellikle illüzyonların gerçekmiş gibi göründüğü duygudaşlıklar yaşarız.

Bu konserde gerçekten illüzyona uzanan duygudaşlığı yaşadık ve sanatçı olsun, izleyici olsun hep birlikte galiba şunu düşündük : Yaşadıklarımız, dinlediklerimiz gerçek miydi illüzyon muydu?

***

Önceki

Leyla Sabah “Lâl” Sergisi Ovooart’ta

Sonraki

27 Kasım 2023 Pazartesi Günün Konseri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar