Olgay Alışık anısı için “Bir Nefes Gibi” Ayvalık’ta Açıldı

“Bir Nefes Gibi” Ayvalık’ta Açıldı

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

Küratörlüğünü ve Organizatörlüğünü Emine Alışık‘ın yaptığı Olgay Alışık anısına Bir Nefes Gibi (2) Karma Resim Sergisi Ayvalık EA Sanat Galerisi‘nde açıldı.

Bir hayat bitiyor, bir orman doğuyor.

Ressam Emine Alışık‘ın sevgili oğlu Olgay Alışık geçen yıl geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucunda bu dünyadaki yolculuğunu tamamlamış, ebediyete intikal etmişti. Sanatçı dostları ve OLGAY ALIŞIK ailesi , Nazım Hikmet‘in dizelerinde buluşarak bu yaşam yolculuğunu , dünyaya armağan bir ormana dönüştürmeye karar verdiler.

Bunu gerçekleştirmek için de Küratörlüğünü ve Organizatörlüğünü Emine Alışık‘ın yaptığı Olgay Alışık anısına Bir Nefes Gibi (2) isimli Ayvalık EA Sanat Galerisi‘nde bir resim sergisi düzenlediler.

Sanatçıların ve sanat dostlarının en sevdiği şey sonuç olarak herkesin kalbini birleştirecek ve yaşamı bir orman gibi kardeşcesine sürdürebilecek bir barış ormanı içinde birleşmek değil midir ki ?..

Olgay Alışık anısına Bir Nefes Gibi(2) Karma Resim Sergisi ; 08 – 18 AGUSTOS tarihleri arasında sürecek ve sergiden elde edilecek satış gelirleri ise OLGAY ALIŞIK ORMANINA aktarılacak.

*****

Read Previous

9 Ağustos Çarşamba GÜNÜN SÖYLEŞİSİ

Read Next

Nazan Akpınar’ın İmza Günü Yapıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: