Ödül Avcısı Recep Peker Tanıtkan’ın Sergisi açıldı

Ödül Avcısı Recep Peker Tanıtkan’ın

Sergisi açıldı

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

Ödüllere doymayan usta fotoğrafçı Recep Peker Tanıtkan‘ın ‘Objektifimden Seçmeler‘ Fotograf sergisi 5 Aralık 2019 Perşembe günü düzenlenen bir kokteyl ile Kızıltoprak Fulart Sanat Evi‘ nde açıldı.

Dostları, sanatçılar ve sanat tutkunları sanatçıyı yalnız bırakmadı.

Duayen sanat insanı Recep Peker Tanıtkan‘ın “Objektifimden Seçmeler” sergisi 21 Aralık 2019 tarihine kadar Fulart Sanat Evi‘nde izlenebilir.

Fulart Sanat Evi

Adres : Fenerbahçe Mah.Rüştiye Sokak No 19 Kızıltoprak/Kadıköy

Tel 0532 352 28 04

Recep Peker Tanıtkan Kimdir?

1951 yılında Çorlu’ da doğan sanatçı gazeteciliğe Günaydın Gazetesi’nde başladı.1975-76 döneminde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo TV Bölümünü bitirdi.1976 yılında Barış Gazetezinde çalıştı.1982 yılında Kulis dergisinde yazı işleri Müdürlüğü yaptı.1983 yılında Bulvar Gazetesi’nde çalıştı.1987 yılında Tempo Dergisinin kurucuları arasında yer aldı ve 2005 yılına kadar bu dergide çalıştı. Halen gazeteciliğini ve dergiciliğini sürdürmektedir. Ankara da Trilye Dergisini, Başkent Ankara Dergisini ve Sanatım Dergisini , Mugla’ da Mugla Vizyon, Mugla Mermer ve Mugla Magazin Dergisini çıkarmaktadır. Sürekli Basın kartı sahibi , evli ve 2 çocuk babasıdır.

ÖDÜLLER VE SERGILER

Fotograf yarışmalarında 2 dünya, 3 Avrupa, 66 Türkiye birinciliği olmak uzere , fotograf dalında 71 birincilik ödülüne , ayrıca 380 ikincilik,ve üçüncülük, 547 mansiyon ödülü sahibidir.

Bugüne kadar 38 kişisel sergi açmıştır. Yurt dışında 2 karma sergiye katılmıştır.

*****

Read Previous

TİYATROKARE’nin Aralık ve Ocak proğramı belli oldu

Read Next

Eve Dönüş/Karşılama Sergisi Galeri Diani’de

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: