Niko Guido Yeryüzünün Tanıkları sergisi

Niko Guido Yeryüzünün Tanıkları sergisi

Haber ve Fotograflar: Nihal Güres

Fotograf sanatçısı Niko Guido‘nun Yeryüzü Tanıkları/Fotoğraf Gezginleri Kulübü 5. Yılını CKM de muhteşem bir sergi ile kutladı.

Niko Guido , projelerinde amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarının katılımı ile dünyanın pek çok yerine fotoğraf gezileri düzenliyor. Amaç hem dünya barışına katkıda bulunmak hem de ÇYDD’ye dikkat çekmek.

Her bir fotoğraf sanatçısı , kendi vizyonu ile kendi peyzajini fotoğraflıyor. Bunun yanısıra portre, an , sokak , belgesel konularında tercih yapabiliyor.

Dünyanın her yerinden gelen fotoğraflar veya İstanbul’u da anlatan projelerde çalışıyorlar.

Sanatçılar hem dünyayı anlamak hem de iyi fotoğraf çekmek konusunda deneyim kazanıyorlar.

Kalabalık bir davetli kitlesi ile açılan sergide THY de hosteslik görevi yapmış olan Nilüfer Kuzu Uluevren‘de Venedik fotoğrafı ile yer aldı. THY’den arkadaşları tarafından coşku ile kutlanan Nilüfer Kuzu Uluevren , sergide yer almaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.

Fotoğraflar ÇYDD yararına satışa sunuldu. Ayrıca diğer projelerin kitapları da satışa sunuldu ve Türkan Saylan‘ın ‘Toplum Mektupları’ adlı kitabı da sergiye katılanlara armağan edildi.

Çok sayıda basın mensubu yanı sıra Maxi Haber ajansı sahibi Aykut Altındağ‘da sergide hazır bulundu.

Niko Guido, sergiye katılan tüm fotoğraf sanatçılarını , Gezi Parkı Bahçıvanının oğlu ressam Haydar Özay tarafından yapılan 50 m karelik dev GEZİ PARKI Tablosu önünde fotografladı.

Masanın üzerine çıkıp tüm sanatçılarını fotograflayan Niko Guido , yeni projeleri için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Gezi Parkı’nın 21 yıllık Bahçıvanının oğlu, çocukluğu o parkta geçen ressam Haydar Özay , 50 metrekarelik dev GEZİ PARKI tablosunu yaklaşık 1 yılda MMO’nın terasında tamamladı. İlk sergilenmesinin ardından CKM 4. Kat’a getirilen tablo burada sergileniyor.

Yeryüzü Tanıkları bu tablonun önünde fotograflanınca , hiç bir şeyin unutulmayacağına tanık olduk.

Yaşasın Çağdaş Türkiye ve onun tüm çağdaş sanatçıları.

Gezi ruhuna keşif gezisi olan dev tablo aynı zamanda Gezi Parkı’nın bir romanı.

Çağdaş sanatçılar romanı yazmaya devam ediyor.

Sergi 16 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek.

Niko Guido‘nun muhteşem projelerine Facebook ve instagram üzerinden ulaşabilirsiniz.

*****

Önceki

Khalkedon Kulübü Fotoğraf Sergisi

Sonraki

13 Aralık Çarşamba Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar