Nasuh Mahruki fotoğraf sergisi

Festina Lente/ Ağır ağır acele et

Nasuh Mahruki fotoğraf sergisi

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

  • Küratörlüğünü Ayşe Pınar Akalın’ın yaptığı Nasuh Mahruki’nin fotoğraf sergisi 16 Şubat 2018 tarihine kadar Backbar’da Sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Sergiye ismini veren ‘Festina Lente – Ağır Ağır Acele Et’ Erasmus’un bu sözü Nasuh Mahruki‘nin hayat felsefesini özetliyor.

Herkesin yakından tanıdığı dağcı, yazar, konuşmacı , AKUT Onursal Başkanı Nasuh Mahruki Küratörlüğünü Ayşe Pınar Akalın‘ın yaptığı son sergisini , Backyard‘da açtı.

Kalabalık bir izleyici grubu ve davetliler, Nasuh Mahruki’nin 25 yıllık bir zaman aralığında yaptığı keşif ve dağcılık amaçlı seyahatlerinde çektiği fotoğraflardan oluşan sergiyi hayranlıkla seyrettiler.

Bu seyahatler kapsamında motosikletle kilometrelerce yol kat eden Nasuh Mahruki , pek çok farklı ülkeden pek çok farklı insan ve kültürler ile tanışıp, dünyanın en yüksek tepelerine tırmanmış.

Bu yüksek tepeler zorlu yolculuklarla çıkan sanatçı , pek çok tehlikeli maceralar atlatıyor ve bir dağcı arkadaşı hayatını kaybediyor. Nasuh Mahruki ve diger dağcı arkadaşları için tehlike hayatın bir parçası. Bu sergideki fotoğraflar da rengarenk folklorik kıyafetleri ile Tibet’li hacılar, Ganj nehri kıyısında meditasyon yapan Hindu Sadhu ve en yüksek tepelerin, Everest fotoğrafları bulunuyor.

“Mutluluk zirveye ulaşma yolculuğunda saklı” diyor Mahruki. Mutluluğu bulmak için herkes kendi hayallerinin peşinde , kendi zirvesine tırmanmalı . O yüzden sen de “ağır ağır acele et” diyor.

16 ocak‘ta açılan ve Küratörlüğünü Ayşe Pınar Akalın‘ın yaptığı Nasuh Mahruki‘nin fotoğraf sergisi 16 Şubat 2018 tarihine kadar Backbar‘da Sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Adres: Otlukbeli Cad. Bebeköy sok. No 4 , Etiler/İstanbul

İletişim Tel : 0 212 287 15 00 / 0532 131 74 04

*****

Önceki

ÇUKUROVA 11’nci. KİTAP FUARI-1

Sonraki

17 Ocak Çarşamba Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar