Naeem Mohaiemen’in “Makbul Tarihin Tutsakları”

Naeem Mohaiemen’in

“Makbul Tarihin Tutsakları” sergisi

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

Naeem Mohaiemen‘in Makbul Tarihin Tutsakları sergisi ; Salt Beyoğlu‘nda açıldı. Saat 19.00 da Sanatçı Konuşması ile başlayan sergi , kalabalık bir sanat sever ,sanatçı grubu ve basın tarafından ilgi ile izlendi.

2018 Turner Sanat Ödüllerine aday gösterilmiş olan Bangladeş’li sanatçı , sempatik tavırları ile de ilgi odağı oldu.
İngiltere’nin çekilmesi sonrası Hindistan , Pakistan ve Bangladeş’in geçirdiği süreci, gerek fotoğraflar, gerek video enstalasyonları ile anlatan sanatçı , kuşaktan kuşağa aktarılan hikaye ve söylencelerin , ortak tarih Belleğini nasıl şekillendirdiğini inceliyor. Bangladeş’in sömürge sonrası sürecini sorgulayan sanatçı, dergi küpürleri, gazete haberleri , pullar vs. çeşitli objelerle , resmi ve gayriresmi tarih yazımında , Belleğin güvenilmezliğine dikkat çekiyor.

28 nisan tarihine kadar devam edecek olan sergi sırasında çeşitli etkinlikler ve film gösterimleri yer alacak. Ayrıntılı program için Salt online sayfasından bilgi almak mümkün.

Sanatçının ‘İki Toplantı ve Bir Cenaze ‘ isimli 2017 yapımı üç kanallı video çalışması, Documenta14‘ de yer almış olup ; hergün 12.30- 14.30- 16.30 -18.30 saatlerinde Salt Beyoğlu‘nda yeniden izlenebilir.

*****

Read Previous

ANTALYA & KORKUTELİ YAYLASI, KÖYLERİ

Read Next

Lezginka& Kafkas Dansları 25-26 Ocak’ta CRR’de!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: