Adalı Ressamlar 72.Yıl Sergisi Açıldı

Adalı Ressamlar 72.Yıl Sergisi Açıldı

Haber ve Fotograflar: Nihal Güres

  • İki grupta yapılacak olan Serginin birinci bölümü 12 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00’de düzenlenen kokteylle açıldı. İkinci Bölümü İse 19 Ağustos Cumartesi günü açılacak.

Geleneksel Adalı Ressamlar Sergisi 12- 25 Ağustos tarihleri arasında iki bölüm halinde Adalar Kültür Derneği’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

45 ressamın katıldığı bu yılkİ Serginin birinci bölümü 12 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00’de düzenlenen kokteylle açıldı. İkinci Bölümü İse 19 Ağustos Cumartesi günü açılacak.

Sergi açılışında Özer Kangür 72. yılı kutlamaktan dolayı cok mutlu olduğunu belirten bir konuşma yaptı. Hedefin 100. yıl sergisi olduğunu söyledi.Sergi açılışında Nazan Sümer Akpınar , “Büyukada’ya yolculuk” isimli kitabını tanıttı ve imzaladı.Kitapta Ayetullah Sümer’in kızı ressam ve Güzel sanatlar birliği Derneği Başkanı Nazan Sümer Akpınar‘ın çocukluğundan beri yaşadığı adalar ve ressamlar ile ilgili anıları sürükleyici bir üslupla anlatılıyor.

72.Yılı kutlanan Ada sergilerinin oluşmasına dair bilgiler yer alıyor. Adalı ressamlar sergisi ilk olarak 1946 yılında açılıyor. Başkanlığını Özer Kangür‘ün yaptığı Adalar Kültür Derneği‘nde yaz boyunca konserler, sergiler ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Ayrıca kitap basımı da yapan Adalar Kültür Derneği yayınlarından ise şimdiye kadar basılmış 19 kitap var.

12 Ağustos Sergisine Katılan Sanatçılar:

12 Ağustos’ta başlayan sergide ;

Ayla Akyol, Anuşka Şahiner,  Aynur Yıldırım, Beyza Bayraktaroğlu, Canan Diker, Ebru Bayraktar Kır, Erol Kürkçüoğlu, Güngör Bilgin, Hayati Ferdi Kocal, İda Kahraman, Maria Akyol, Nergis Canefe, Nazan Akpınar, Nilgün Aktürk, Nur Ulubil, Koray Gelişen, Sedef Demirci Tuksal, Serap Kolabaş, Sevgi İlker, Taki Atlamazoğlu, Ümmet Karaca, Zerrin Çiğdemli Aner’in eserleri yer alıyor.

Serginin 1.bölümü 18 Ağustos akşamına kadar sürecek.

Adaların nostaljik öykülerine ulaşmak için ;

www.facebook.com/adalarkulturdernegi

www.instagram.com/adalarkulturdernegi

twitter.com/adalardernegi

Sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İletişim adresi : Çınar meydanı No:86 Büyükada / İstanbul 0216 382 73 78

*****

Önceki

Öykü – İT  TANIDI BİZ TANIYAMADIK

Sonraki

Faize Bostan’ın Özgün Baskıresim Sergisi Açıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar