Yusuf Taktak “ZAMANE” Sergisi

Yusuf Taktak “ZAMANE” Sergisi

Haber : Necati MUMAY

  • Yusuf Taktak’ın “zamane” sergisi’nin açılış kokteyli 6 Temmuz 2017 Perşembe Günü saat: 19:00’da, Mine Sanat Galerisi Palmarina Bodrum’da yapılacak.
  • Sergi , 6 – 23 Temmuz 2017 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi Palmarina Bodrum’da izlenebilecek.

Yusuf Taktak’ın “zamane” sergisi ile ilgili olarak Mine Sanat Galerisi‘nden yapılan açıklamada :
“Yusuf Taktak’ın sergilerinde kullandığı sergi ve yapıt başlıklarına bakıldığında “zaman” başlığını çokça kullandığını görüyoruz. Sanatçının zamanla hesaplaşması onu değerli bulması içeriğinin yanı sıra dünya ve ülkemiz sanatına göndermelerde bulunmasını saptayabiliriz.
Zamanla birlikte yol alan bu süreçte Taktak, Mine Sanat Galerisi’ndeki sergiyi de şimdiye dek tanımladığı öz çerçevesinde ele almaktadır. Sahiplendiği biçimlerine tüm içtenliğiyle sahip çıkarak, sanat yaşamının başından bu güne evrilmesini bizler gibi sanatçı da merakla izlemektedir.
İşte, galerimizde sunacağımız “zamane” başlıklı serginin anlamına bakıldığında; hem genel “zaman”ı hem de hafifseme, yakınma yoluyla şimdiki zamanı kastetmektedir. Sanatçı da bu konuda muzipçe; ‘zamane resimleri!’ der.” denildi.
Açılış kokteyli 6 Temmuz 2017 Perşembe Günü saat: 19:00’da, Mine Sanat Galerisi Palmarina Bodrum mekanında, sanatçının katılımıyla yapılacak olan Yusuf Taktak’ın “zamane” sergisi  23 Temmuz ‘a kadar Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Palmarina Bodrum mekanında izlenebilecek.

*****

Önceki

28 Haziran Çarşamba GÜNÜN KONSERİ

Sonraki

Sanat Yorum’dan Çağdaş Yaz Karması

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar