28 Haziran Çarşamba GÜNÜN KONSERİ

28 Haziran 2017 Çarşamba

GÜNÜN KONSERİ

Hazırlayan : Kemal Gönüleri

İ S T A N B U L

Yaşam Hancılar Band

Yaşam Hancılar: vokal
Orestis Petrakis: piyano
Marco Zenini : kontrbas
Joan Terol Amigó: davul

Yaşam Hancılar Kimdir?

Hancılar‘ın sıcak ve güçlü sesi Frank Sinatra’nın gençliğini hatırlatıyor ancak sık sık Brezilya müziği ifade tekniklerini kullanıyor ve her şeyden önce kendi kalitesini sergiliyor.” Rainer Bratfisch, Mart 2017, Jazz Podium (DE)
Vokalist ve caz gitaristi Yaşam Hancılar, Çanakkale’de doğan Hancılar, Bolu’da büyüdü. On sekiz yaşında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mühendislik okumak üzere İstanbul’a taşındı.
2006’da ilk caz grubu Jazz Mates’i kurdu ve böylece caz kariyerine başladı. İstanbul’dan Maastricht’e kadar önemli ulusal ve uluslararası festivallerde ve salonlarda konserler verdi. 2008’de İstanbul’da Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda ödül aldı ve Estonya’da Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.
Hancılar 2013 yılında Amsterdam Konservatuarı’ndan mezun oldu. Hollanda’nın başkentinde kendi müzik okulunu açtı ve kendi grubu ile başta farklı ülkelerde konserler veriyor.
Sanatçı, ilk albümü Here’s To Life’da büyük oranda Great American Songbook klasiklerini yorumlamıştı. İkinci albümü olan ve Şubat 2017’de yayınlanan “Strange Fish”, üçü Yaşam Hancılar’a ait toplam on şarkıdan oluşuyor. Caz ve Brezilya standartlarını kendi besteleri ile birleştiren bu yeni albüm, daha önce olmadığı kadar derinlere iniyor.

Akbank Sanat-Saat:20.00-21.30

Adres:İstiklal Caddesi No:8,Taksim

Biletler:Tam: 20 TL / Öğrenci: 10 TL

*****

Önceki

Babacanoğlu’na  ÖYKÜ ÖDÜLÜ

Sonraki

Yusuf Taktak “ZAMANE” Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar