Yeni Ana Dergi Mart Ayı etkinliği

Şişli Öğretmen Evi’nde düzenlendi:

Yeni Ana Dergi Mart Ayı etkinliği

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Yeni Ana Dergi Mart ayı etkinliği Nişantaşı’ndaki Şişli Öğretmen Evi Bahçe Kafeterya’da kalabalık bir katılımla gerçekleşti…

İstanbul’da yayınlanan Yeni Ana Dergi’nin Mart Ayı Kültür Sanat Etkinliği Nişantaşı’ndaki Şişli Öğretmenevi Bahçe Kafeterya’da yapıldı. Derginin imtiyaz sahibi Şaheste Günday’ın açış konuşmasıyla başlayan programın ilk bölümünde İstiklal Marşı’nın bestesinin değiştirilmesi başta olmak üzere çeşitli konuların yanında Çevre sorunu ile ilgili sunum ve konuşmalar yapıldı… Prof. Dr. Şinasi Eskikaya‘nın Çevre konusunda yaptığı sunum ilgi ile izlendi.

İstiklal Marşı’nın değiştirilmesi konusunda söz alan bazı konuşmacılar da, Mehmet Akif Ersoy‘un ‘Allah bir daha istiklal marşı yazdırmasın’ sözünü hatırlattılar.

Programın ilerleyen saatlerinde şairler şiirlerini okudu, sahne alan sanatçılar da şarkılar seslendirdi. Programın sonunda ise salondakiler ayağa kalkarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudular…

*****

Önceki

19 Mart Pazartesi Günün Sergileri

Sonraki

Sunay Akın klasiği “Kendine Has Sergi”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar