Ünlü Ressamlar Galatea Art’ta

Ünlü Ressamlar Galatea Art’ta 

Haber ve Fotoğraflar : Necati MUMAY

  • Yerli yabancı ünlü sanatçılara ait eserlerin yer aldığı koleksiyon sergisi Galatea Art Sanat Galerisi’nde açıldı…

Galatea Art Sanat galerisi çok sayıda yerli ve yabancı resim sanatçısının eserlerine yer verilen ortak koleksiyon sergisine ev sahipliği yapıyor. Serinin açılışına davetliler sanatçılar ve sanatseverler katıldı…

Açılışa katılan sanatseverlerin koleksiyon sahipleri ve bazı sanatçılarla birlikte eserler önünde anı fotoğrafı çektirdikleri gözlendi.

Sergi de eserleri yer alan ünlü Ressamların isimleri şöyledir:

Osman Hamdi Bey, Fikret Mualla, İbrahim Safi, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Kuzgun Acar, Orhan Peker, Naci Kalmıkoğlu, Ömer Adil, Şeref Akdik, Feruh Başağa, Eren Eyüboğlu, Nejdet Kalay, Zeki Faik İzer, Cemal Tollu, Mustafa Ayaz, Mehmet Ali Laga, Berç Toroser, Nevin Gökay, Burhan Uygur, Ahmedov Natik, Mustafa Ayataç, Abidin Dino, Avni Arbaş, Işıl Özışık, Tanju Özışık, Sarkis Günsel, Devrim Erbil, Erdem Uçkan, Ercan Arslan, Eberhard Riegele, Karl Hartmann, Hans Toppers, Selim Turan, Yusuf Katipoğlu, Adil Doğançay, Sami Yetik, Julide Atılmaz, Muzaffer Akyol ,Sarki Gürsel, Raoul Dufy gibi değerli sanatçıların birbirinden farkı tarzda eserlerini görme şansı yakalayacaklardır.

Koleksiyon sergi 12 Mayıs’a kadar Galatea art sanat galerisi’nde görülebilecek.

Adres: Galatea Arat Sanat galerisi, Asmalı Mescit Mahallesi Sofyalı Sokak No: 13/2 Beyoğlu-İstanbul

*****

Önceki

Mehmet Özenbaş Piramid Sanat’ta

Sonraki

1 Nisan Cumartesi Günün Konferansı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar