TGC; Vatandaşlar gazetesine Ulaşabilecek

TGC; Yasaklı Günlerde

Vatandaşlar gazetesine Ulaşabilecek

Haber : Necati MUMAY

  • TGC: Sokağa çıkma yasağı günlerinde gazetelerin baskı ve dağıtım sorunu çözülecek
  • Korona virüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağı sürecinde, gazetelerin baskı ve dağıtımıyla ilgili yaşanan sorunlar çözülecek.
  • Vatandaşlar gazetesine ulaşabilecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun 14 Nisan 2020 Salı günü ; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya yaptığı yazılı başvuru olumlu sonuçlandı.

İstanbul Valiliği yetkililerinden bugün iletilen bilgiye göre hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı süresince gazetelerin baskı ve dağıtım sorunu mutlaka çözülecek.

Konuyu İçişleri Bakanlığı ile de paylaşan Valilik yetkililerinden alınan bilgiye göre; sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde gazetelerin baskı ve dağıtımının aksamaması için sürecin nasıl işletileceğinin bilgisi ayrıca duyurulacak.

Cemiyet yaptığı yazılı başvuruda, gazetelerin basılabilmesi için matbaa işçilerine yazılı izin verilmesini, gazetelerin dağıtılabilmesi için de küçük marketlerin ve bakkalların açık olmasını önermişti.

*****

Önceki

Köy Enstitüleri’nin 80. Kuruluş Yıl Dönümü

Sonraki

İlyun Bürkev’den 23 Nisan’a Özel Umut Parçası

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar