TGC Basın Müzesi’ne Öğrencilerden Ziyaret

TGC Basın Müzesi’ne Öğrencilerden Ziyaret

Haber : Necati MUMAY

  • Marmara Üniversitesi öğrencileri TGC Basın Müzesi’ni ziyaret etti.
  • Ziyaretin sonunda öğrencilere Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi ile Toplumsal Eşitlikçi Haber Kılavuzu hediye edildi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Covid-19 tedbirleri kapsamında iletişim fakültesi öğrencilerini konuk etmeyi sürdürüyor. Müze son olarak Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerini ağırladı. Doç. Dr. Hediyetullah Aydeniz ve öğrencileri 8 Aralık 2021 Çarşamba günü TGC Basın Müzesi ve TGC binasını gezdi.

Basın Müzesi‘nde TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş, müzenin tarihçesi, öldürülen gazeteciler galerisi, medya kütüphanesi hakkında öğrencileri bilgilendirdi, eşlik etti. Müzeden sonra öğrenciler TGC binasını ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto öğrencilere Cemiyet binası, tarihçesi, faaliyetleri konusunda bilgi verdi ve soruları yanıtladı.

Ziyaretin sonunda öğrencilere Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi ile Toplumsal Eşitlikçi Haber Kılavuzu hediye edildi.

*****

Önceki

10 Aralık 2021 Cuma DSO Konseri AKM’de

Sonraki

10 Aralık 2021 Cuma Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar