10 Aralık 2021 Cuma DSO Konseri AKM’de

100. Ölüm Yıl Dönümü’nde Camille Saint-Saens Konserle anılacak.

10 Aralık 2021 Cuma DSO Konseri AKM’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO Denizbank Konserleri “Camille Saınt-Saens’ı Anma Akşamı”nda; 10 Aralık Cuma Saat 20.00’De İstanbul Akm’de

10 Aralık 2021 Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul AKM Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek İDSO DenizBank Konserleri – “Camille Saint-Saens 100. Ölüm Yıl Dönümü Anma Akşamı”nda; ülkemizin yetiştirdiği yetenekli ve başarılı genç müzisyenler arasında yer alan şef Can Okan yönetiminde, hem akademisyen hem de kemancı olarak ülkemizin müzik yaşamına katkı sunan, genç ve başarılı keman sanatçısı Bahar Biricik sanatseverlerle buluşacak. Camille Saint-Saens‘ın en sevilen eserleri arasından bir seçki, dinleyicilere unutulmaz saatler yaşatacak.

şef Can Okan

Üstün yetenekli bir çocuk, parlak bir piyanist, çok yönlü bir besteci, hatta iyi bir ressam…

Yalnızca müzikte değil sanatın hemen her alanında ve bilimde de söz sahibi dahi kişilik olan Camille Saint-Saens; Fransız besteci, orkestra şefi, orgcu ve piyanisttir. En bilinen eserleri; Hayvanlar Karnavalı, Introduction and Rondo Capriccioso, Danse Macabre’dir.

keman sanatçısı Bahar Biricik

Piyano Konçertoları, 3. Senfonisi ve Samson ile Dalilah isimli eserleri ile de tanınan Fransız bestecinin, çok küçük yaşta yeteneği kendini belli etmiştir. Bir dizi senfonik şiirin ardından kendisine büyük ün sağlayan 5 piyano konçertosu yazmıştır.

En iyi eserlerinden biri olan 3.Senfonisi’ni Lizst‘e ithaf etmiştir. Seyahati seven bir kişidir ve Cezayir kültüründen çok etkilenmiştir. Son dönem eserleri bu kültürden izler taşır.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

Program:

  • Camille Saint-Saens, “Danse Macabre”
  • Camille Saint-Saens, “Introduction and Rondo Capriccioso”
  • Camille Saint-Saens, “Havanaise”
  • Camille Saint-Saens, “Bacchanale”

İDSO Müdürü Timuçin Abacı; “İDSO DenizBank konser programımızda bu hafta ünlü Fransız besteci, orkestra şefi, orgcu ve piyanist olan Camille Saint-Saens’ı ölümünün 100. yıl dönümü’nde bir konserle anacağız. İstanbul AKM’deki bu konserimizde tüm müzikseverleri görmekten ve bu klasik müzik akşamını hep beraber yaşamaktan mutluluk duyacağız” diyor.

İDSO konser biletleri www.biletinial.com’dan temin edilebilir.

*****

Önceki

9 Aralık 2021 Perşembe Günün Sergisi

Sonraki

TGC Basın Müzesi’ne Öğrencilerden Ziyaret

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar