So Art projesi ; Son Yaprak

So Art projesi ; Son Yaprak

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • So Art projesi olarak Mekankâr Galeri’de düzenlenen ‘Son Yaprak’ isimli karma serginin açılışına çok sayıda sanatsever katıldı…
  • Sergi  21 Aralık akşamına kadar izlenime açık tutulacak.

So Art Sanat Grubu, Sonbahar etkinlikleri kapsamında yeni bir proje ile yola çıkıyor. Eylül ve Ekim aylarında yapılan iki sanat projesi “El Orfelinato” ve “Bu Cumhuriyet Bizim”den sonra, bu kez ‘Son Yaprak’ karma sanat sergisiyle Mekankâr isimli sanat galerisinde sanatseverlerin karşına çıktı…

Serginin açılış kokteyli kalabalık bir davetli sanatçı ve sanatseverlerin katılımıyla gerçekleşti. Katılanların fazla olması nedeniyle kalabalığın galerinin bahçesine taştığı gözlendi. Serginin Proje Direktörlüğünü Orhan Cesur, Sanat Yönetmenliğini ise Sema Tecen üstlendi.

Galeri So Art yönetimleri ile sanatçıların konuklarla birebir ilgilendikleri açılışta sanatçılarla sanatseverler birlikte anı fotoğrafları çektirdiler. Serginin sunumunda yapılan açıklamada ise, şunlara yer verildi:

SONBAHAR SANAT OLUR, DİĞERLERİ MEVSİM…

“Sergiyi, saf sanat felsefesiyle ürettiğimiz dev projelerinin bütün yansıma ve deneyimleri aktarıyoruz. Karma Sanat Sergisi projesi, değişik disiplinlerden bir çok sanatçının en özenli eserleriyle So Art’ın sanatsal farklılığının müthiş sinerjisinin ortaya konmasıdır”

“Sonbahar; Kuşların göç ettiği, yeşilliklerin sarı pastel bir rüyaya dönüştüğü, esintilerin yaprakları uçurduğu o hazan mevsimi. Çetin bir kış olsa da önünde, aslında gelecek baharı taşır. Hüzün olsa da biraz sararsa da tüm doğa, bu kez bambaşka kendine has güzelliği çıkmaya başlar. Üzerindeki renkleri görebiliyorsan ‘Sonbahar Sanat Olur, Diğerleri Yalnızca Mevsim’.İşte biz sanatçılar hüzün değil bir umut görürüz sonbaharda, tıpkı hikayede hiç düşmeyen o son yaprağı bir tablo gibi sonsuza dek o ağaçta yaşatan ressam gibi. Bu yüzden ‘Son Yaprak’ dedik. Umutsuzluğun sanatçının bitmez umuduyla kırılmasını, solgun renklerin tuvallerinizde en güzel şekilde görünmesini istedik. Sonbaharın hüznünü bizle renklendirmeye var mısınız?”

Sergi, 21 Aralık akşamına kadar izlenime açık tutulacak.

Adres: Mekankâr Galeri-Atölye, Vali Konağı CaddesiNo: 165/1 – Nişantaşı/İstanbul

*****

Önceki

Raffles Otel’de Yılbaşı Kermesi

Sonraki

Hayırlı Bir Sergi “Karma Şık”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar