Sibel Sicimoğlu’ndan “Ayşegül”

Ayşe Takı Galerisinde açıldı…

Sibel Sicimoğlu’ndan “Ayşegül”

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Sibel Sicimoğlu’nun Ayşegül isimli sergisi Ayşe Takı Galerisinde izçlenime açıldı…

Deneyimli sanatçı Sibel Sicimoğlu’nun ‘Ayşegül’ isimli solo sergisi Teşvikiye Şakayık Sokakta faaliyet gösteren Ayşe Takı galerisi’nde açıldı. Orjinal ismi ‘Martine’ olan çalışmalar; bir dönemi, o dönemde var olan bir sosyal konumu, zamanının ideale en yakın masumiyet ve gerçeklik algısıyla ele alıyor.

Serginin açılış kokteyline çok sayıda davetli sanatçı ve sanatsever katıldı. Sicimoğlu’nun ikincil hacim kurguladığı ‘Ayşegül’ çalışmaları konusunda izleyicilere bilgi verilirken şöyle denildi:

“Aradan geçen yarım asırda; insansoyu bilişsel, düşünsel, duygusal olarak değişir, dönüşür, farklılaşır. Hayal etmekte dahi zorlanacağı teknik imkânlarla donatır kendini. Ancak bu çılgın kalabalıkta kimi insan ruhunun derinlerinde bunca farklılaşmaya yabancı, yalnız, kırgın, zaman zaman öfkeli sevgiyi ve saygıyı deneyimlememiş bir çocuk barındırır. Bu çocuk zamana, şartlara uyum sağlama şansını yakalamış, sevilmiş olanların aksine gerçekte o kişinin büyümesini baltalar, birey bilincine set çeker, sorumluluk taşımasını engeller, değerlerin ve erdemlerin hiçe sayılmasına neden olur. Yapıtlar birey bilincinden uzak yetişkin çocukların, kendi çocuklarını maruz bıraktıkları davranışların sonuçlarına odaklanır”

Sanatçı yapıtlarında kolaja gönderme ile kağıt da kullanırken, kağıdı daha ziyade bir enstalasyon malzemesi olarak ele alarak kimi toplumsal katmanların benzemezliğiyle bağdaştırarak yağlı boyanın ötesinde ikincil bir hacim kurgulamış. Sibel Sicimoğlu, seriyi gezenlere çalışmaları hakkında bilgi vererek birlikte anı fotoğrafları çektirdi…

Serginin 29 Mart’a gününe kadar izlenme açık tutulacağı bildirildi.

Adres: Ayşe Takı Galerisi, Şakayık Sok. 53 Tuna Palas Daire: 1 – Teşvikiye/İstanbul…

*****

Önceki

Maide Bulak’tan “Herakles” sergisi

Sonraki

Kuşadası’nda Kadın ve Emek Günleri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar