Sait Halim Paşa’da Ramazan Keyfi

Sait Halim Paşa’da Ramazan Keyfi

Haber : Necati MUMAY

  • Yalıda Altın Kızlar eşliğinde 06 / 14 / 16 Haziran akşamları fasıllı iftar geceleri..
  • Sait Halim Paşa Yalısı’nın Büyülü Atmosferi ve Boğazın muhteşem manzarası eşliğinde Ramazan Keyfi.

Boğaz’ın en güzel yapılarından Sait Halim Paşa Yalısı, Ramazan’da Altın Kızlar eşliğinde fasıllı iftar gecelerine ev sahipliği yapıyor. Ramazan ayının coşkusunu geleneksel iftar sofralarında yaşatan Sait Halim Paşa Yalısı’nda Türk Mutfağına özel lezzetlerle zengin iftar menüsü sunuluyor.

Ramazan’da Boğazın mavi sularının serinliğinde, 6 Haziran Salı, 14 Haziran Çarşamba ve 16 Haziran Cuma günlerinde düzenlenecek iftar yemekleri; her damak zevkine uygun özenle hazırlanan iftar menüsünün yanı sıra Altın Kızlar’ın muhteşem fasıl ziyafetiyle de renkleniyor. Bu üç özel iftar organizasyonuna İstanbullular ve İstanbul’u ziyaret edenler bekleniyor. Ayrıca Sait Halim Paşa Yalısı şirketlerin kurumsal iftar organizasyonları için de özel iftar organizasyonları hazırlıyor.

Sıcacık Ramazan pidesi eşliğinde leziz iftariyeliklerle başlayan iftar menüsünde çeşminigar çorbası ve fıstıklı Kayseri mantısından sonra kuzu tandır ya da hünkar beğendi ana yemek seçenekleri sunuluyor. Kesme Maraş dondurması yanında elmalı kadayıf topu da kahve eşliğinde sohbetleri tatlandırıyor.

Altın Kızlar’ı Tanıyalım

1993 yılında kurulan Altın Kızlar Fasıl Grubu üyelerinin tümü İTÜ Devlet Konservatuarı mezunudur. Altın Kızlar grubu, devlet protokolünde görevler almakta, radyo ve televizyon konserlerinin yanı sıra üniversite ve akademi gibi eğitim kurumlarında uluslararası kongre, sempozyum ve etkinliklerde, çeşitli uluslararası festivallerde konserler vermektedir. ABD Başkanı Barack Obama’ya da olmak üzere İngiltere, Macaristan, Almanya, İsrail, Manaco, İtalya ve Kazakistan gibi farklı ülkelerde verdiği çeşitli konserler ile müziğin ve çağdaş Türk kadının tanıtılmasına katkıda bulunmaktadır.

Sait Halim Paşa Yalısı’nda Altın Kızlar’lı Günler

6 Haziran Salı

14 Haziran Çarşamba

16 Haziran Cuma

Kişi başı 165TL.

Sait Halim Paşa Yalısı İşletmesi Hakkında Bilgi

19. yüzyıl son çeyreğinde Osmanlı mimarisinin görkemli atmosferiyle büyüleyici Boğaz manzarasını bir araya getiren Sait Halim Paşa Yalısı günümüzde düğün, kutlama, kurumsal toplantı ve kurumsal davetlerin vazgeçilmez adresi.

Her türlü organizasyon için her mevsimde eşi bulunmaz tarihi bir mekan olan Sait Halim Paşa Yalısı, 13 farklı etkinlik alanı ve 800 kişilik banket kapasitesiyle düğünden konferansa pek çok farklı etkinliğe profesyonel ve dinamik ekibiyle ev  sahipliği yapıyor. Sait Halim Paşa Yalısı, yaz aylarında yalının denize nazır bahçesi pazar kahvaltıları, açık hava sinemaları ve benzer etkinlikleri ile İstanbullulara farklı keyifler yaşatıyor.

Adres: Köybaşı Caddesi No: 83 Yeniköy/İstanbul  (0212) 223 05 66

http://www.saithalimpasa.com/

*****

Önceki

5 Haziran Pazartesi İstanbul&Ramazan

Sonraki

Büyükler ve Küçükler

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar