KTSM desteğiyle üretilen eserler BASE’de sergilendi

KTSM desteğiyle üretilen eserler BASE’de sergilendi

Haber : Necati MUMAY

Disiplinlerarası paylaşımlara imkan tanıyan üretim ve buluşma noktası Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), Türkiye’nin dört bir yanından yeni mezun genç sanatçı adaylarının yapıtlarını İstanbul’da aynı çatı altında sanatseverlerle buluşturan BASE ile anlamlı bir iş birliğine imza attı.

Disiplinlerarası paylaşımlara alan açan ve iş birliklerine zemin oluşturarak sürdürülebilirliği merkezine koyan bir üretim ve buluşma noktası olan KTSM, Kale Grubu’nun BASE’e ilk yılından beri sürdürdüğü desteği beşinci edisyonda devam ettiriyor.

KTSM&BASE iş birliğiyle bu sene ilk kez gerçekleşen Açık Atölye programıyla Karaköy’de bulunan KTSM, Base sanatçılarına üretim anlamında kapılarını açtı. “İyi Bak Dünyana” temasıyla hayata geçen ve sürdürülebilirliğin ön planda olduğu Açık Atölye programının ilk yılına dahil olan ve sürdürülebilir bir geleceğe bakmanın yolları üzerine düşünen Esra Gezer, Işıl Çelik ve Sadık Ramazan Yılmaz’ın KTSM’de ortaya çıkardıkları üretimleri, BASE 2021’in Rezonans alanına dahil oldu.

Açık çağrı ile seçilen Sadık Ramazan Yılmaz, Esra Gezer ve Işıl Çelik Karaköy’de bulunan KTSM binasında üretimlerini sürdürerek seramik eserlerini ortaya çıkardılar. Şu anda BASE kapsamında sergilenen eserler, daha sonra KTSM’nin kalıcı koleksiyonuna dahil olacak.

Dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağı anlayışıyla farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirten Kale Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep Özler: ‘Sahici ve samimi bağ kurmaya, sorumlu üretim ve tüketime imkan sağlıyoruz. İyi bak dünyana bilinciyle Açık Atölye’yi sürdürülebilir kılmaya, sanata ve sanatçıya alan açmaya devam edeceğiz.

Sosyal fayda yaratan fikirlerin savunuculuğunu yaparak iyi bak dünyana hareketi öncülüğünde adımlarımızı atıyoruz. Küçük eylemlerin birleşmesinden büyük değişimlerin doğabileceği düşüncesiyle ‘evin senin dünyan, dünyan senin evin’ bilinciyle herkesi harekete çağırıyoruz.’ dedi.

*****

Read Previous

Halikarnas Balıkçısı “Mavi Sürgün” Oratoryosu İle Anılacak

Read Next

3 Ekim 2021 Pazar İmza Günü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: