Köy Enstitüleri Şiir ve Şarkılarla Anıldı

Köy Enstitüleri Şiir ve Şarkılarla Anıldı

Haber ve Fotoğraflar : Necati MUMAY

  • Beyoğlu’nun ünlü Mısır Apartmanı’nda bulunan Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Lokali, Köy Enstitüleri konulu toplantıya ev sahipliği yaptı.
  • Toplantıda enstitünün eğitime yaptığı katkılar dile getirildi, şiir ve şarkılarla devam etti.

Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Lokali, Köy Enstitüleri’nin kuruluş yıldönümü toplantısına ev sahipliği yaptı. Toplantıyı, aynı yerde ayda bir yapılan etkinliklerde olduğu gibi Emine Ülkü Akman – Ahmet Tığlı ikilisi yönettiler.

Toplantının ana konuşmacısı Köy Enstitüleri Vakfı Başkanı Prof. Dr. Güler Yalçın , Atatürk devrinde kurulan Köy Enstitüleri‘nin Türk eğitimine olan olumlu katkılarını dile getirdi. Yalçın, günümüzde bu sistemin Kanada ve Finlandiya tarafından model olarak uygulanmaya başlandığını sözlerine ekledi…

ŞİİRLER ŞARKILAR…

Söz alan diğer konuşmacılar da Köy Enstitülerinin ülke kalkınmasına olumlu katkılar yaptığını ve kapatılmalarının milli eğitim için bir kayıp olduğunu ifade ettiler. Toplantıda daha sonra şiirler okundu şarkılar söylendi. Akşam da Marmara mezunları ile toplantıya katılanlar birlikte yemek yediler…

*****

Önceki

Ünlü Tiyatrocu Ergün Işıldar Yaşamını Yitirdi

Sonraki

“Renklerin Ahşapla Dansı”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar