KNİDOS da sanatlı günler başladı

KNİDOS da sanatlı günler başladı

Haber : Necati Mumay

Kısa adı UKKSA olan Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi tarafından “Knidos’un Sır’ı” adı altında bu yıl 7’ncisi düzenlenen sanat festivali, çok sayıda sanatçı ve sanatseverin katılımı ile başladı. UKKSA’nın Datça Yakaköy’deki akademisinde 30 Ekim tarihine sürecek festivalin açılışıyla birlikte heykel, resim ve fotoğrafları ile katılan 10 sanatçının sergileri de açıldı.

Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar’ın da katıldığı festivale de UKKSA’nın kurucusu Nevzat Metin festival çerçevesinde ayrıca Edebiyat Günleri, şiir dinleti, söyleşiler ve konserler yapılacağını söyledi.

Lale Belkıs – Emel Vardar

 

Aynı zamanda bir açık hava sergisi niteliğindeki etkinliğe, uluslararası heykel sanatçısı Emel Vardar da 14 eseri ile katıldı ve festivale renk kattı. Festivalde Adil Ocak, Derya Yılmaz, Funda Tarakçıoğlu, Hasan Mutlu, Hatice Aras resim, Genco Gülan, Tülin Yiğit Akgül, Leyla Çelik heykel, Güven Baykan da fotoğraf sergisi açtı.

Datça, Bodrum, Marmaris, İzmir ve İstanbul’dan gelen çok sayıda sanatseverin izlediği festival de Rapapap adlı orkestra da davetlileri Balkan müzikleri ile çoşturdu.

*****

Önceki

ÇAYDAN GELEN ELMA – Öykü

Sonraki

8 Ağustos Salı GÜNÜN KONSERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar