KÖŞEDEKİ KADIN Kare Art Gallery’de

KÖŞEDEKİ KADIN

Kare Art Gallery’de

Haber ve Fotoğraflar : Necati MUMAY

  • Kare Sanat, kadın sorunlarına dikkat çeken bir karma sergiye ev sahipliği yapıyor.
  • Sergi 30 Nisan akşamına kadar izlenebilecek…

Nişantaşı Abdi İpekci Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Kare Art Gallery, “Köşedeki Kadın” isimli karma resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Küratörlüğünü Denizhan Özer’in yaptığı serginin açılış kokteyline çok sayına davetli sanatçı ve sanatsever katıldı…

Birçok yönü ile kadınların yüzleştiği sorunlara dikkat çeken sergiyi izleyenlerin tablolar konusunda sanatçılardan bilgi alıp birlikte bolca anı fotoğrafı çektirdikleri gözlendi. Etkinliğin sunumunda yapılan basın açıklamasında özetle şöyle denildi:

KADININ TOPLUMDAKİ YERİ

“İçinde bulunduğumuz zaman dilimine baktığımızda kadının yerinin ve durumunun hala sorgulandığını görürüz. Alışılagelmiş yaşam biçiminin, eğitim sisteminin insan beynine kurguladığı nefret ve kötülük söyleminin yarattığı bu durum tarihten gelen olumsuz bir düşünce mirasının günümüze kadar getirdiği ötekileştirme mantığının yarattığı olgudan başka bir şey değildir. Ama bu mantığın ötekileştirip, küçük görerek, dışladığı, başka bir deyimle köşeye sıkıştırdığı kadın; anne, kardeş, eş, evlat, akraba, komşu, arkadaş olarak hayatın vazgeçilmez öznesidir ve bu yüzden kişisel, toplumsal hayattaki yeri tartışılamaz”

Katılan sanatçıların adları şöyle: Rafet Arslan, Nazan Azeri, Beyza Boynudelik, Manolya Çelikler, Leyla Emadi, Arzu Eş, Gül Ilgaz, Mehwish Iqbal, Hayal İncedoğan, Bahar Oganer, Aslı Özok, Deniz Sağdıç, Yeşim Şahin ve Tan Taşpolatoğlu

Serginin 30 Nisan akşamına kadar izlenebileceği bildirildi.

*****

Önceki

Kristof Colomb Exlibris Sergisi

Sonraki

Sait Halim Paşa’da Kahvaltıda Caz Keyfi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar