Güneştekin’in “Kayıp Hikayeler” Sergisi açılıyor

Ahmet Güneştekin’in

“Kayıp Hikayeler” Sergisi açılıyor

Haber : Necati MUMAY

  • Mine Sanat Galerisi, Yalıkavak Bodrum’da 23 Temmuz 2019 Salı günü açılacak olan Ahmet Güneştekin’in “Kayıp Hikayeler” isimli Kişisel sergisi 18 Ağustos’a kadar sürecek.

Mine Sanat Galerisi, 23 Temmuz – 18 Ağustos 2019 tarihleri arasında, Yalıkavak Bodrum mekânında uluslararası sanatçı Ahmet Güneştekin ile yaz sezonu programına devam ediyor.

Mine Sanat Galerisi‘nden yapılan yazılı açıklamada Ahmet Güneştekin‘in “Kayıp Hikayeler” isimli Kişisel sergisi için “Ahmet Güneştekin’in “Kayıp Hikayeler” adlı kişisel sergisi, uzun yıllardır süregelen iş birliğinin neticesinde 23 Temmuz’dan itibaren Mine Sanat Galerisi Bodrum Yalıkavak mekânında.

Uluslararası çok sayıda galeri tarafından temsil edilen ve küresel sanat platformlarında işleri sergilenen Güneştekin’in farklı araç ve yöntemlerle çalıştığı eserlerinden oluşan serginin açılış kokteyli 23 Temmuz Salı günü saat 19:00’da Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Bodrum mekânında yapılacak.

Sergide sanatçının, renklerin yerleşimi, üç boyutlu iz düşümler, optik bileşenlerin kullanımı, görüntünün çakıştırılması ve katmanlı kurgunun ortaya çıkışına dayanan bir anlayışla mitosları subjektif biçimler olarak çalıştığı işleri sergilenecek. Güneştekin’e göre mitoslar uydurulmuş hikayeler değildir, olayların fantastik yansımasıdır; şahsi, subjektif bir kavrayışın sonucu, bilincin mantığı ve diyalektik bir zorunluluktur.

Mitosların ve modern algılama biçimlerinin bir sentez içinde olduğunun fark edilmesini sağlamaya yönelen sergi, 18 Ağustos tarihine kadar Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Bodrum mekânında izlenebilir. Tüm sanatseverler davetlidir.denildi.

Mine Sanat Galerisi

Adres : Yalıkavak, Merkez Mah. Çökertme Caddesi Özkan Sokak Yalıkavak Marina, Bodrum/Muğla

Tel: +90 (536) 553 50 66 / +90 (543) 816 10 34

e-posta: info@minesanat.com

*****

Read Previous

Babacanoğlu’ndan Öykü – ATTAN İNEN KONUK

Read Next

23 Temmuz 2019 Salı Film Gösterimi: Entrika

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: