Bilgen Bengü’ye Saygı Gecesi Bugün

Bilgen Bengü’ye Saygı Gecesi Bugün

Haber : Necati Mumay

  • Faruk Şüyün’ün 12 yıldır hazırladığı “Ustalara Saygı” etkinliklerinden Bilgen Bengü’ye Saygı Gecesi 21 Ağustos 2017 Pazartesi (bugün) Saat 21.0’de  Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda yapılacak.

Kültür, sanat, edebiyat ve düşün dünyasındaki usta isimlerin çeşitli yönleriyle izleyici ile buluşmasını hedefleyen Beşiktaş Belediyesi “Ustalara Saygı” toplantıları 21 Ağustos 2017 Pazartesi akşamı, 43 yıldır sahnelerde olan Bilgen Bengü’ye Saygı Gecesi ile sürüyor…

Faruk Şüyün’ün 12 yıldır hazırladığı “Ustalara Saygı” etkinliklerinin 154.’sü yaz dönemi nedeniyle açık havada, Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda yapılacak.

“Delisin”, “Bak Şu Çocuğa”, “Olmaz ki”, “Uçtu Uçtu” şarkıları yıllardır dillerde dolaşan Cici Kızlar’ın Kıvırcık Bilgen’i için aralarında Baha Boduroğlu, Ece Dorsay, Ersan Erdura, Filiz Özkol, Funda Sevilay Ünal, Nino Varon ve Salim Dündar’ın da olduğu usta isimler sahne alacak, şarkılarını ve keyifli anılarını izleyicilerle paylaşacaklar…

Bilgen Bengü’nün konuklarını sahnede ağırlayacağı etkinlikte anılara yolculuk, barkovizyon gösterisi ile de sürecek…
1975 yılında Eurovision’da Türkiye’yi temsil eden Cici Kızlar grubu dağıldıktan sonra müziğe tek başına devam eden Bilgen Bengü, “Söyle Kimdi O” adlı bir 45’lik çıkardı. Hey dergisinin “Yılın Ümit Veren Kadın Sesi” seçildi. Söyle Kimdi O, yayınlanır yayınlanmaz müzik listelerinde birinci oldu; ardından “Kendine İyi Bak”, “O Piti Piti” ve “Dik Kalbimde Yarayı” şarkıları geldi.
Bilgen Bengü’nün en sevilen şarkılarından oluşan “En İyileriyle Bilgen Bengü” albümü ise 2009 yılında sevenleriyle buluştu. Sanatçı son olarak 2011 yılında “Şarabi” single’ını çıkardı.

Ustalara Saygı toplantıları 11 Eylül’de Ali Rıza Binboğa’ya Saygı Gecesi ile yine Abbasağa Parkı’nda sürecek. İlki 7 Kasım 2005 tarihinde Melih Cevdet Anday için gerçekleştirilen toplantılar, geride bıraktığı153 saygı gecesiyle (kısa bir ara dışında) alanının tek ve en uzun soluklu organizasyonu. Kış sezonlarında Akatlar Kültür Merkezi’nde ve Fulya Sanat’ta; yaz aylarındaysa Beşiktaş semtinin sevilen parklarında gerçekleştirilen etkinliklerde bugüne kadar 40 binin üzerinde izleyici ağırlandı.

*****

Önceki

Ağaca Övgü Sergisi Selçuk’ta Açıldı

Sonraki

22 Ağustos Salı GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar