Akyol Art Center’de “Şair Ressamlar” Sergisi Ziyareti

Akyol Art Center’de “Şair

Ressamlar” Sergisi Ziyareti

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • 20 Şubat 2020 Perşembe günü düzenlenen bir kokteylle Akyol Art Center’de açılan “Şair Ressamlar” İsimli Karma sergisini bugün ziyaret ettim.
  • Sergi, 29 Şubat’a kadar Pazar hariç her gün 14.00 ila 19.00 saatleri arasında Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Ressam Ayla Akyol‘un yöneticiliğini yaptığı Akyol Art Center; “Şair Ressamlar” İsimli Karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

Mazeretim nedeniyle ; açılış günü olan 20 Şubat 2020 Perşembe günü gidemediğim “Şair Ressamlar” İsimli Karma sergisini bugün ziyaret etme imkanı buldum.

Akyol Art Center‘in Sahibi Ressam Ayla Akyol, misafiri Ressam Şehnaz Aykaç ile birlikte beni; çok sıcak bir şekilde karşıladı ve çok güzel bir ev sahipliği yaptı.

“Şair Ressamlar” İsimli Karma sergide yer alan eserlerin hepsi birbirinden güzel ve ilginç konular içeriyor. Serginin bir diğer özelliği de Ressam Şairlerin birer şiiri de eserlerinin yanında sergileniyor.

Sergi, 29 Şubat’a kadar Pazar hariç her gün 14.00 ila 19.00 saatleri arasında Akyol Art Center‘de Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.