“Kırmızı &Beyaz”da Yorgancıoglu Show

“Kırmızı&Beyaz”da Yorgancıoglu Show

Haber : Kemal Gönüleri

Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda Aysegül Abay, Nursen Güleryüz ve Kasım Tuygun tarafından düzenlenen Küratörlüğünü Ayşegül Abay’ın yaptığı “Kırmızı &Beyaz-Sanat-ı Ala”da, Dünya Gezgini (107 Ülke) Ünlü Ekonomist Sanatçı H.Çiğdem Yorgancıoğlu-EFTALYA, Mim Chi 360 Zafer Dansı ile Davetlileri büyüledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle; 3 Eylül 2023 Pazar günü Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda düzenlenen 10. Kırmızı Beyaz Geleneksel Karma Sergisi’nin açılış kokteyllinde; Kavramsal çağdaş Türk ressamı şair ve teatral performans sanatçısı dünya gezgini ekonomist eğitmen Hicran Çiğdem Yorgancıoğlu , Ciğdem-i Eftalya, Sanat-ı Ala diyerek yurtdışında farklı kıtalarda ülkemizi temsil ettiği bir tuval üzerine yağlı boya teknik sanat eseri ve teatral dans performansıyla sanatseverlerle ve sanatçı dostlarıyla bir araya geldi.

Uluslararası arenada sergilediği ve en son Pekin Universitesi davetlisi olarak gittiği Çin’de TV’lerin naklen yayınladığı MIM CHI 360 WARRIOR VICTORY – Zafer Dansını KIRMIZI BEYAZ konseptine ve 30 Ağustos’a özgüleyerek yorumladı. Davetlilerden büyük alkış ve beğeni aldı.

Yorgancıoğlu’nun sergi ve dans performansına, kendi sanatsever dostları Sebahat Adalar, Ece Baykal‘ın yanısıra Zeynep Tunuslu gibi kıymetli sanatçılar, ve Yine Yorgancıoğlu’nun Rotary ve Lions dostları,Tango camiası dostları, Ekonomi Gazetesi Derneği dostları ve basın dünyası dostları sergiye ve etkinliğe ilgi gösterdiler.

Sanatçı, Sergi süresince mekanda farklı eğitsel, kültürel ve sanatsal aktiviteler gerçekleştirecek.

Önceki

Romatem Sanat Atölyesi’nde Renklere Dokundular

Sonraki

7 Eylül 2023 Perşembe Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar