Romatem Sanat Atölyesi’nde Renklere Dokundular

Romatem Sanat Atölyesi’nde

Renklere Dokundular

Harika Ören Yazdı

Uluslararası Omuriliği Derneği’nin kararıyla dünyada her yıl 5 Eylül Omurilik Yaralanmaları Farkındalık Günü olarak kutlanmaktadır. Bu yıl “SCI Hizmetlerine Erişim; Daha Az Karmaşık Hayat’’ temasıyla omurilik yaralanmaları hakkında toplumda farkındalık oluşturmak istenmektedir.

Romatem Sağlık Gurubu omurilik yaralanmalı bireylerinin hayatlarını daha az karmaşık hale getirmek için ilk adım olarak Bursa Romatem Hastanesi’nde “Romatem Sanat Atölyesi Renklere Dokun’’ temasıyla bir etkinlik gerçekleştirdi. Profesyonel ressamlarla amatör ruhlu hastalar bir araya geldiler. Tuvallerin karşısına geçip fırçalarıyla tuvallere dokundular.

Romatem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinem Çamur, konuşmasında; fiziksel sağlığın, ruhsal sağlık ile bütünlüğünü birbirinden ayrılmayacak kadar bir bütün olduğunu belirtirken; Bursa İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, farkındalığa dikkat çekmenin önemini vurguladı. Sanatta Engel Yok Vakfı Başkanı Yasemin Zanbak “Sanatta Engel Yok’’ diyerek etkinliğin değerine dikkat çekti.

Ressam Akın Ekici, Ressam Sanatta Engel Yok Vakfı Başkanı Yasemin Zanbak, Ressam Handan Korkmaz, İranlı ressam Arezzo Khosroshahi, Futbolcu Ogün Temizkan, Mengerler Bursa Genel Müdürü Kenan Yaman, önlüklerini giydiler ve omurilik yaralanmalı bireylerle birlikte renklere dokunarak, keyifli, heyecanlı saatler yaşadılar.

Ayrıca sanatçılar ve engelli bireylerin eserlerinden oluşan bir de sergi oluşturuldu.

Fizik Tedavi Rehabilitasyon alanında hizmet sunan Romatem, Rehabilitasyon alanında Türkiye’nin ilk ve tek zincir sağlık markası olmaya devam ediyor.

Önceki

Ressam Çevirgen “Sanatçının eseri tepki almalıdır”

Sonraki

“Kırmızı &Beyaz”da Yorgancıoglu Show

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar