Ali Kabaş’ın Fotoğraf Sergisi Ayvalık Ayazması’nda Açıldı

Ali Kabaş’ın Fotoğraf Sergisi

Ayvalık Ayazması’nda Açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : Milliyet Sanat

  • Ali Kabaş’ın Yabani/Untamed Başlıklı Fotoğraf Sergisi Milliyet Sanat’ın Ev Sahipliğinde Ayvalık Ayazması’nda Açıldı.
  • Yabani/Untamed başlıklı fotoğraf sergisi, 15 Ağustos 2021 Pazar gününe kadar Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Çevresel değişiklikler ve doğaya verilen zarar temasını işleyen sanatçı Ali Kabaş’ın gökyüzünden çektiği fotoğraflardan oluşan Yabani/Untamed başlıklı yeni sergisi, Milliyet Sanat’ın ev sahipliğinde Ayvalık Ayazması’nda sanatseverlerle buluştu.

Serginin açılış kokteyli, 10 Ağustos Salı akşamı Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Görgün Taner, Mustafa Alabora, Banu Zeytinoğlu, Şerif Kaynar ve Simay Dinç gibi tanınmış isimlerin katılımıyla gerçekleşti.

Küratörlüğünü  Sabiha Kurtulmuş’un üstlendiği Yabani/Untamed sergisi, 11-15 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ayvalık Ayazması’nda ziyaret edilebilir.

Milliyet Sanat, 49. yılında fotoğraf sanatçısı Ali Kabaş’ın Yabani/Untamed başlıklı çok özel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Yabani/Untamed sergisi, Ali Kabaş’ın 2003 yılından beri Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz sahillerinde, insan müdahalesi olmayan doğal alanları paramotoruyla uçarak gökyüzünden çektiği fotoğraflardan oluşuyor. El değmemiş alanların keşfine çıkarak özellikle karadan ve denizden ulaşımın mümkün olmadığı ve kurtarılmanın zor olduğu bölgelere riskli uçuşlar yapan sanatçının fotoğrafları, tabiatın rahat bırakıldığı zaman oluşturduğu doğal zenginliği gözler önüne seriyor.

Toprakla suyun birleştiği, koruma altında ya da kendi haline bırakılmış durumdaki bu geniş alanlar, insan nüfusu ve hırsının etkisiyle sürekli yok olma tehdidi altındalar. Ulaşımın yasak olduğu ya da kapalı kalan yerler dışında tüm doğal alanların madenler, inşaatlar ve yerleşim bölgeleri tarafından işgal edilip tabii hallerini yitirdiğine tanık olan Ali Kabaş, çalışmalarıyla çevresel değişikliğe ve doğaya verilen zarara dikkat çekiyor. Sanatçı, Yabani/Untamed sergisini oluşturan fotoğrafları sayesinde, sayıca az ve ‘ehlileştirilmemesi’ gereken tabii alanların güzelliklerinden herkesin kendisi kadar etkilenmesini ve hem Türkiye’ye hem de dünyaya bu bakış açısıyla bakmasını diliyor.

Ali Kabaş’ın, Milliyet Sanat’ın ev sahipliğinde ve Sabiha Kurtulmuş’un küratörlüğünde gerçekleşen Yabani/Untamed başlıklı fotoğraf sergisi, 15 Ağustos 2021 Pazar gününe kadar Ayvalık Ayazması’nda ziyaretçilerini bekliyor.

Ayvalık Ayazması

Adres :  Gazi Kemalpaşa Mah. Merkez Hastane Cad. 7. Sokak No:20 Ayvalık / Balıkesir

*****

Read Previous

Ayşegül Bayraktar’ın Sergisi Büyükada’da Açıldı

Read Next

Banu Yüksel & “Kimse Fahişe Doğmaz”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: