Ayşegül Bayraktar’ın Sergisi Büyükada’da Açıldı

Ayşegül Bayraktar’ın Sergisi

Büyükada’da Açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar: Ayşegül Bayraktar

Ayşegül Bayraktar‘ın “Mavi, Yeşil, Turuncu” isimli 13.Kişisel Sergisi 9 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat: 17.00’de düzenlenen bir kokteyl ile Anadolu Kulübü Büyükada Şubesi Sergi Salonu‘nda açıldı.

Ayşegül Bayraktar‘ın sergisinde konuklar büyük bir Sürpriz ile karşılaştılar. Ayşegül Bayraktar‘ın 5 Yaşındaki torunu Selin Aksel de sergiye 4 eseri ile renk verdi.

Pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen kokteylle açılan sergide, Ayşegül Bayraktar‘ın 34 eserinin yanı sıra, torunu Selin Aksel‘in 4 eseri yer alıyor.

Sergide, Ayşegül Bayraktar‘ın ağırlıkla suluboya eserlerinin yanı sıra akrilik tabloları da yer alırken; Selin Aksel ise eserlerinde kuruboya, suluboya ve akrilik kullanmış.

Ayşegül Bayraktar‘ın 13. kişisel sergisi “Mavi, Yeşil, Turuncu” 15 Ağustos akşamına kadar Anadolu Kulübü Büyükada Şubesi Sergi Salonu‘nda sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Anadolu Kulübü Büyükada Şubesi Sergi Salonu

Adres : 23 Nisan Caddesi No: 44 Büyükada

AYŞEGÜL BAYRAKTAR HAKKINDA

Kadıköy Maarif Koleji ve İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun oldu. Uzun yıllar deri ve tekstil hazır giyim ihracat sektöründe aile şirketinde çalıştı. Erenköy Çizgi Sanatevi’nde stilistlik, Mahir Güven’den ise temel desen eğitimi aldı. Yurtiçi ve yurtdışı koleksiyonlara hazır giyim ve haute-couture modeller hazırladı.

Bir dönem yerel desen çizimlerini seramik ile birleştirdi. 2005 yılından itibaren önce Artev’de Işıl Özışık ile suluboya, daha sonra da Bakraç Sanatevi’nde Sait Günel ile suluboya ve akrilik çalışmaya başladı. Çeşitli hocalar ile atölye çalışmalarına katıldı. Suadiye’deki atölyesinde çalışmalarını sürdürdü.

2003 yılından itibaren pek çok karma ve solo sergiye katıldı. Çeşitli Kültür ve Sanat Derneklerinde faaliyetlerini sürdürdü. Halen Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği’nde yönetim kurulu üyesi olup ayrıca Rekreasyon derneği üyesidir.

Yaklasımı, konuları: Suluboya ve akrilik ağırlıklı resimlerimde, çoğunlukla yaşadığım Büyükada ve İstanbul manzaraları ile etkilendiğim konuları ve tabiatı; gerçeği hayal gücü ile birleştirerek fantastik bir vurgu ile anlatmaya çalışırım. Yer yer soyutlamalar ve bazen de gerçek kişiler kullanarak, gerçek ve hayal arasında gelgitler yapmak, bazen bir hikaye anlatmak isterim.

*****

Read Previous

Mixer Sessions V Sergisi devam ediyor.

Read Next

Ali Kabaş’ın Fotoğraf Sergisi Ayvalık Ayazması’nda Açıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: