Yazarımız Vahit Şahin Yılın Gazetecisi Seçildi

Yazarımız Vahit Şahin

Yılın Gazetecisi Seçildi

Haber : Harika Ören

Vahit Şahin

İstanbul Sanat Magazin Yazarlarından Vahit Şahin, Araştırma Dalında Yılın Gazetecisi ödülüne layık görüldüğünü büyük bir mutlulukla öğrendik.

Vahit Şahin, ÇGC – Çukurova Gazeteciler Cemiyeti‘nde; 22 Aralık 2023 tarihinde düzenlenecek gecede ödülünü alacak.

ÇGC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gazetecilik Ödülü yarışmasında; Vahit Şahin, 105 yıllık tarihi gazete Yeni Adana Gazetesi‘nde 22 gün süre ile yayınlanan “Dünyanın Ünlü Gazetecileri” başlıklı araştırması ile yılın gazetecisi ödülünü kazandı.

Vahit Şahin, Yılın Gazetecisi olarak seçildiğini öğrendiğinde duygularını ;

Martin Luther, Napoleon Bonaparte, Georg Wilheim Friedrich Hegel,  Alexander Puşkin, Honoré de Balzac, Camillo Cavour, Otto von Bismarck, Karl Marx, Fyodor Dostoyevski, Leo Tolstoi, Emile Zola,  Maxim Gorki, Yareslev Haşek,  Mahatma Gandhi, Wladimir İlyiç Lenin, Sir Winston Churchill, Leo Troçki, Harry  Truman, Benito Mussolini, Albert Camus, Ernest Hemingway, Bülent Ecevit ve Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk gibi daha yüzlercesini bizler daha çok romanları, ideolojileri, yaptığı devrimleri, devlet başkanlıkları özellikleri ile tanıdık. Bu isimleri sanatın, siyasetin öncüleri olan, Dünya tarihine yön veren ve tarihin yazılışına önderlik edenler olarak biliyoruz.

Vahit Şahin ve Değerli Eşi Güzin Şahin

İsimlerini saydığım veya yazamadığım bu insanların birer gazeteci olduğunu pek bilenimiz yoktu. Ben de bu konuyu inceleyip bir araştırma serisi olarak Yeni Adana Gazetesi’nde 22 gün süre ile yayınlamıştım.

ÇGC Seçici Kurulu ve Jürisi tarafından ödüle layık görüldüm. ÇGC Yönetim kuruluna ve jüride görev yapan meslektaşlarıma teşekkür ederimşeklinde dile getirdi.

İstanbul Sanat Magazin Ailesi olarak bizde Yazarımız Vahit Şahin‘i bu muhteşem başarısından dolayı yürekten kutluyoruz.

Tebrik Vahit Şahin. Kutlarız.

***

Önceki

Murat Savaşkan’ın Eserleri Lapalette Sanat’ta

Sonraki

9 Aralık 2023 Cumartesi Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar