“TÜRKİYE’M” Karma Resim Sergisi açıldı

“TÜRKİYE’M”

Karma Resim Sergisi açıldı

Haber ve Fotograflar : Harika Ören

Türkiyem Karma Resim Sergisi, 29 Ekim Cumhuriyet Etkinlikleri kapsamında Venüs Sanat Galerisi’nde 28 Ekim 2019 Pazartesi günü düzenlenen bir kokteyl ile açıldı.

İstanbul Sanat Magazin Sanat yönetmeni , ressam, yazar Harika Ören; yazar, ressam Belma Demir Akdağ; eğitmen ressam Natali Aydar ve Mücella Balyemez; Timur Tastekin, Berrin Duma, Ender Dikmen, Nedret Yelkenci Acar, Neşe Alparslan, Onur Aras, Sadık Babaev, Şenim Erkan, Serap İhtiyaroğlu, Suna Atalı Er, Tanya Müsevitoğlu, Tayfun Acarı, Z.Deniz Özmen, Zehra Ecevit Çiriş, Ziyad Sultanov’un özgün resimlerinden oluşan sergide Atatürk portreleri göz doldurdu.

Özel koleksiyonlarda resimleri yer alan, Mücella Balyemez, galerisinde değerli eğitmen ve sanatçılarla birlikte açtığı sergide ‘’ Sanatçının diliyle Cumhuriyet Bayramımızı kutladığımız bu haftada özgün desenlerimizle ‘’Türkiyem’’ diyerek, sanatımızı konuşturduk. Gururluyuz.’’ dedi.

Sanat felsefesi geçmişteki yaşanmışlıklara dokunmak olan Balyemez Venüs Sanat Atölyesi’nin hemen yanında hayata geçirdiği; kısa zamanda sanat söyleşilerinin buluşma noktası olan Turuncu Kafe’de sanatçıları ve konukları ağırladıktan sonra galeride yer alan sergi gezildi.

Kadıköylü sanatseverlerin ve basın mensuplarının ilgi gösterdiği sergide, Deniz Tokgöz ve Zanbak Karabay‘da ziyaretçiler arasındaydılar.

Türkiye’m Karma Resim Sergisi, 8 Kasım 2019 tarihine kadar Venüs Sanat Galerisi‘nde görülebilir. Turuncu Kafe’de Mücella Balyemez’in elinden bir kahve içip, ev tatlılarından tadarak sergiyi gezebilirsiniz.

İstanbul Sanat Magazin ailesi olarak Mücella Balyemez’in şahsında tüm sanatçıları kutlar, başarılarının devamını dileriz.

*****

Read Previous

GÜRSEL FIRAT DÜŞMÜŞ “DERVİŞLİK” YOLUNA

Read Next

K. Muzaffer Gençer Louvre Müzesi Art Shopping’te

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: