K. Muzaffer Gençer Louvre Müzesi Art Shopping’te

K. Muzaffer Gençer Louvre

Müzesi Art Shopping’te

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : K.Muzaffer Gençer arşivi

Yurt Dışında eserleri, en çok sergilenen Ressamların arasında yer alan Şair, Ressam K.Muzaffer Gençer bu yıl 25. si gerçekleştirilen Art Shopping‘e 6’ncı kez katıldı. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonları’nda 18-19-20 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Çağdaş Sanat Sergisi, 32 ülkeden, 51 Galerinin, 1108 sanatçının, 4300 eserini sanatseverlerin beğenisine sundu.

K. Muzaffer Gençer‘in fovizm etkisi görülen ekspresyonist ve soyut 8 eseri , Azerbaycan‘ın uluslararası ünlü ve ödülü sanatçısı Asmar Narimanbekova‘nın Galerisi Asmar Art‘dan, Fransız, İtalyan, Litvanyalı, Gürcistanlı ve Azerbaycanlı sanatçıların eserleriyle birlikte yer aldı.

Ayrıca canlı performans ve etkinliklerin üç gün boyunca devam eden sergiyi 20.000 civarında Sanatsever tarafından ziyaret edilirken Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr.Demir Fıtrat Önger‘de ziyaretçiler arasında yer aldı.

Art Shopping’e 6’ncı kez katılmaktan duyduğu memnuniyetidile getiren Şair-Ressam K. Muzaffer Gençer “Gerek Paris gerek Louvre Müzesi sanatta son nokta olan yerler. Burada olmak bir şans ve sanatını sunmak çok güzel . Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr.Demir Fıtrat Önger ‘e yine yalnız bırakmadığı için teşekkürler ediyorjum” dedi.

K.MUZAFFER GENÇER Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu.Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir.Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir.Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli 2 çocukludur. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 4 karma sergisi olmuştur. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.Yunanistan (Komotini,Selanik,Midilli) de 7, Hollanda- Amsterdam da 1, Bulgaristan-Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik) de 2 karma ve yurtiçinde 200’den fazla sergiye katılmıştır. Tüyap-Artist 19-20-21 ve 24 de yeralmıştır Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır ). İBB“Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

Yayımlanmış İki şiir kitabı vardır.

*****

Read Previous

“TÜRKİYE’M” Karma Resim Sergisi açıldı

Read Next

İstanbul Esenler’de Üçüncü Kitap Günleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: