Sibel Avcı Tuğal Sergisi Açıldı

Sibel Avcı Tuğal Sergisi Açıldı

Haber : Harika Ören

FMV Işık Üniversitesi STMF Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sibel Avcı Tuğal, Türkiye Cumhuriyet’inin 100. Yılı onuruna İstanbul Gelişim Üniversitesi (GSF) daveti üzerine 21 Kasım 2023’de Gelişim Sanat Galerisi’nde kişisel “Dijital Diyalog Sergisi/Manifesto’’ Sergisini açtı.

Doç. Dr. Sibel Avcı Tuğal, ‘’Dijital Diyalog Sergisi/Manifesto’’ sergisinde sanat insanının düşüncelerini, iç dünyasını, duygularını ortaya koyan eşsiz bir iletişim sergiliyor.

Soyut Sanat estetik ve duygusal derinlikle, eserin ötesindeki anlamları düşünerek, hissetmeye yönlendirir. İzleyiciyi özgür içsel deneyimlere ve etkileşimlere açık bırakılır. Bu anlamda baktığımızda ‘’Dijital Diyalog Sergisi/Manifesto’’ Soyut Sanat estetiği üzerinden dijital ifade biçimlerini harmanlayarak, sanatçının keşiflerini sanat izleyicisine son derece etkili biçimde aktarıyor.

Sanat; geleneksel kağıt ve tuval üzeri çalışmalardan özgünleşerek, teknolojinin sunduğu olanaklarla eşleşmeye başlamış; Dijital Sanat Tekniği, geleneksel sanat formları üzerinden Dijital Teknojilerle birleşerek yaratılan, son yıllarda belirli sanatçıların kullandığı yeni bir sanat türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilgisayarlar, dijital çizim tabletleri, dijital kameralarla teknolojik yazılımlar kullanılarak üretilen bu yeni interaktif deneyimler yeni sınırsız sanat yaratılarını sanatçıların önüne sermektedir.

Doç.Dr.Sibel Avcı, 2011-2023 yıllarında ürettiği işlerden 46 sanat çalışmasını sergilerken; teknoloji desteğiyle farklı form ve yapılara dönüşebilen, sunduğu ışık-renk-anlatım estetiğiyle şaşkınlık ve hayranlık uyandıran bu yeni sanat akımının dünyayı etkilediği dijital resmi deneysel çalışmalarıyla sanatseverlerle paylaşıyor.

Sergi, 21 Kasım- 12 Aralık tarihleri arasında İstanbul Gelişim Üniversitesi (GSF) Gelişim sanat Galerisi’nde izlenebilir.

***

Önceki

29 Kasım 2023 Çarşamba Tiyatro Rehberi

Sonraki

Bodrum Deniz Müzesi Atölyeleri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar