‘’SEVGİLİYE MEKTUPLAR’’ Sergisi NİL&ART’da açılıyor

‘’SEVGİLİYE MEKTUPLAR’’ Sergisi

NİL&ART’da açılıyor

Haber : Harika Ören

Kadıköy Yeldeğirmeni’nde Sanat Dünyası’na kapılarını açmaya hazırlanan NİLART Atölye, Galeri, Dövme Stüdyosu olarak hizmet vermeye başlıyor. NİLART, değerli sanatçıları ‘’SEVGİLİYE MEKTUP’’ yazmaya davet ediyor.

‘’SEVGİLİYE MEKTUPLAR’’ İstanbul, Kadıköy, Yel değirmeni NİL&ART’da 15 Şubat 2020 Cumartesi Günü Saat 15.00 de açılıyor.

Sanatsal ve edebi yaratıcılığını ortaya koymak isteyenler için “SEVGİLİYE MEKTUPLAR’’ sergisini hayata geçiren, Nilgün Karatopraklı ve Harika Ören sanatçılara;

‘’SEV-Gİ iki heceli ama kocaman bir sözcük. İçinde hayallerimiz, aşklarımız, özlemlerimiz renkli bir yumak gibidir. SEVGİLİ… Sevgili Eşim, karım, kocam, kızım, oğlum, evladım, annem, babam, kardeşim, torunum, Sevgili … Başlıklarıyla gönül çelenlerimize yarenlik eder.

Sevgili’ye MEKTUP yazın, bize katılın!’’ Çağrısını yapıyorlar.

NİL&ART Atölye, Galeri, Dövme Stüdyosu 

Adres : Duatepe Sokak No:4 Yeldeğirmeni / Kadıköy

NİLGÜN KARATOPRAKLI hakkında

1979-83 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi /Tekstil Tasarımı.(birincilikle giriş) 1984-85 M.Ü Eğitim Fakültesi “Pedagoji” Sertifika Programı. 2008 Milan Domus Academy “ Creating Fashion Design”.Sertifika Programı. 1989-2011 yıllarında tekstil sektöründe çalışmışırken, eğitmenlik yapmıştır.(Akademi İstanbul Moda Tasarım Böl Bşk.Tasarı Kursları)

Sanatçı çalışmalarında akrilik ,suluboya,tekstil ürünleri ve karışık teknikler kullanmakta; zamanın sonsuzluğunda ,geri dönüşsüzlüğün döngüsünü ,insana ait ya da ait gibi görünen olguları hem kendi başınalığında hem de ilişkisellik düzlemlerinde aktarma uğraşındadır.

Katıldığı son sergiler; Grup IMPULS Sergisi olan Benle Konuşmak-Istanbul 2014 4 Oda 1 Salon Karma Sergisi -Istanbul 2014 Öncü Kadınlarımız Projesi-Istanbul 2014 Grup IMPULS Sergisi Doğa -Ankara 2013 Grup IMPULS Tekme Tokat Sergisi-Istanbul 2013 Öncü Kadınlarımız Projesi-Istanbul 2013 IOM Turkey Sanatın Kanatları Karma Sergisi(Sobesy) -Istanbul 2013 Öncü Kadınlarımız Müze Proje Sergisi (20), İzmir Bienali 2015…Sanatçı çalışmalarını Istanbul, Kadıköy, Yel değirmeni NİLART’ta sürdürmektedir.

n.karatoprakli@gmail.com

HARİKA ÖREN hakkında

Sanat Editörü, Yazar, Ressam, İstanbul doğumlu.

Meslek lisesi ve PALAZZO SPINELLI ISTITUTO del Arte e il Restauro mezunudur.

19 yıldır profesyonel olarak resim sanatının içinde olan Ören, bu güne kadar 10 kişisel sergi açmış, Uluslararası ve ulusal 100 den fazla karma sergiye katılmıştır.

Kişisel Sergileri;

2010 Ocak ”Koza” (İstanbul); 2011 Mart ”Renklerin Yolu” (İstanbul); 2011 Eylül ’’Hayallerim Rengarenk’’ (Antalya Müze) sinden sonra 2011 Ekim ‘’Butik Sergi’’ (İstanbul), 2012 Ocak ‘’İki Nefes Sanat’’(İstanbul), 2012 Nisan ‘’Ahh! Aşk’’ (Eskişehir); 2013 Mayıs ”Rengarenk” (Bursa); 25.Mayıs.2016 ”Rengarenk” İstanbul-Fulya Vital Plaza; 2017 Şişli Kültür Merkezi Fotoğraf Sergisi (İstanbul) ; İlk Adımdan Cumhuriyete 2018 (Eskişehir) dördü İstanbul dışında; biri fotoğraf sergisi.

”ÖNCÜ KADINLARIMIZ ” Konsept sergisine ”Türkan Saylan ve Nene Hatun” Tablolarıyla destek vermektedir.(Yurt genelinde 20.si açılmıştır)

REKREASYON DERNEĞİ Başkanı, YAZI DÜKKANI DERNEĞİ Kurucu Üyesi, KİLİS YARDIMLAŞMA DERNEĞİ ve İSTANBUL ERGUVAN GÖNÜLLÜLERİ üyesidir.

sanat-magazin.com Sanat Danışmanı (2012…) www.anayurtgazetesi.com Köşe Yazarı (2015 Eylül…) www.birdemetnergis.com İMTİYAZ SAHİBİ (2014- ….) Genel Yayın Danışmanı (2012-…) www.efecehaber.com Sorumlu Yazı İşleri Müdürü, İstanbul Temsilcisi & Köşe Yazarı (2011…)

AKPINAR Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü (2012…)

Ana Dergisi Köşe Yazarı ( 2015 Temmuz….) harikaoren@hotmail.com

*****

Önceki

TGC Şiir ve Musiki Günleri yapıldı

Sonraki

Atletizmin Kalbi; Pazar Günü İstanbul’da Atacak

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar