TGC Şiir ve Musiki Günleri yapıldı

TGC

Şiir ve Musiki Günleri yapıldı

Haber : Necati MUMAY

İTürkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği Şiir ve Musiki Günleri‘nin Şubat ayındaki konusu ‘Sevgi ve Aşk’ oldu.

TGC Genel Saymanı Ahmet Özdemir’in sunumuyla 12 Şubat 2020 Çarşamba günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde A Salonu’nda saat 19.00’da düzenlenen programda sanatçılar, gazeteci ve yazarlar anıldı.

Şiir ve Musiki Günleri’nde konuk şairler şiirlerini okurken, müzisyenler şarkı ve türküleriyle programa katıldılar. Programda Şubat ayında vefat eden basın ve sanat dünyasından iz bırakan gazeteci, yazar, şair ve müzisyenler de anıldı.

Anılan şair ve yazarlar arasında “Abdi İpekçi, Yaşar Kemal , Niyazi Akıncı, Cemal Kutay, İlhan Arsel, Abidin Daver, Cenap Şehabettin, Bahtiyar Vahabzade, Süheyl Ünver, Tuna Huş, Orhan Asena, Tezer Özlü, Selahattin Giz, Atilla Tokatlı, Enver Ören, Halit Fahri Ozansoy, Osman Hamdi Bey, Ömer Bedrettin Uşaklı, Hıfzı Veldet Velidedeoğlu, Melih Devrim, Akgün Tekin, Hasan Ali Yücel, Hasan Hüseyin Korkmazgil, Tarık Buğra, Hüseyin Siret Özsever” yer aldı.
Programda sanat dünyasında iz bırakan “Barış Manço, Aliye Akkılıç, Şerif İçli, Sadettin Kaynak, Neriman Altındağ Tüfekçi, Selahattin Pınar, Hayri Esen, Macide Tanır, Müzeyyen Senar, Cem Karaca, Yalçın Menteş, Ahmet Gazi Ayhan, Muhsin Sebahattin Ezgi, Teoman Alpay, Vahi Öz, Neyyire Neyir ve Nubar Tekyay” gibi birçok isme de yer verildi.

*****

Önceki

Karma sergi: ‘Göçebe Tuvaller’ Conrad Hotel’de

Sonraki

‘’SEVGİLİYE MEKTUPLAR’’ Sergisi NİL&ART’da açılıyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar