RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ

RENKLERLE İLK ADIM SERGİSİ

Haber ve fotoğraflar: Harika Ören

Ankara Zafer Çarşısı Sanat Galerisi’nde 11-16  Eylül 2018’de tarihleri arasında ‘’Renklerle İlk Adım’’ resim sergisi açıldı.

Ankara’nın ikinci büyük sergi salonunda Neriman Şahin, Arif Sayar, Aslıhan Koç ve Cetin Koç tarafından organize edilen sergide, 23 sanatçının 100ün üzerinde eseri sanatsever Ankaralılarla buluştu.

Kalabalık bir davetli topluluğu huzurunda kırmızı kurdele kesilerek açılan sergiye ilgi yoğundu.

Sergiye eserleriyle; Arif Sayar, Arzu Türkkan, Aslıhan Koç, Atilla Yıldız, Ayşegül Yılmaz, Behçet Gökçe, Çetin Koç, Dilek Karakuş, Fatma Unutulmaz, Fehime Aşık,Hasan Üstün, İsmail Utku, Kemal Turan, Lal Naz, Meryem Kılınç, Muazzez Tanış, Nazende Yücel, Necla Pınarcı, Neriman Şahin, Nuran Aktemur, Nurtaç Kişi, Taner Kalkan, Ulviye Eroğlu katıldılar.

Arif Sayar ‘’ Bu sergiyi oluşturmaktaki amacımız, resim sanatına gönül vermiş yeni arkadaşlarımızı da aramıza alarak; onlara bir kapı açmak ve destek olmaktı. Amacımıza ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Serginin her safhasında  emek sahibi olan başta Neriman Şahin ve değerli eşi Gültekin Şahin beyefendiye, Aslıhan Koç ve değerli abisi Çetin Koç beyefendiye sanata destek adına teşekkür ederim.’’ Dedi.

 

Sergi müzik dinletisiyle devam etti. Ziyaretçiler sanatçılarla fotoğraf çektirdiler ve eserler hakkında bilgi aldılar. Sergi sanatçılara katılım belgeleri ve plaketlerinin takdimiyle son buldu.

 

Önceki

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Sonraki

SANATÇININ ÇALIŞTAY ZAFERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar