Pınar Tuba Biçmen’in Sergisi Ovooart’ta

 Pınar Tuba Biçmen’in Sergisi

Ovooart’ta

Harika Ören Yazdı

Biz kadınlar… AYNA’’ isimli koleksiyonuyla Ressam Pınar Tuba Biçmen , Ovooart Galeri’de 20 Mayıs 2023’de ilk solo sergisini açtı.

Ressam Pınar Tuba Biçmen “Onlar benim sessiz kelimelerim, yazmak yerine resmediyorum’’ diyerek sunduğu eserleriyle; sanatının duygusal ve düşünsel etkileme gücünü ön plana çıkararak sade figürleri, yalın renkleriyle üretiyor. İnsanca değerlerin farkına varılması ve sahip çıkılması mottosuyla hazırladığı “Biz kadınlar… AYNA’’ isimli koleksiyonunda yer alan eserlerindeki her kadın figürünün adı, hikayesi ve özel mesajları var. Eserlerin yanındaki kodlardan o kadınların dünyasına sızabilir, kendinize ayna olabilirsiniz.

Sanatçı’’ Bir kadın olarak misyonum günümüzde herkesin üzerine bir söz söylediği, farklı kesimlerin farklı taraflarıyla söylemlerinde hiç çekinmeden ahkam kesebildiği ‘’Kadın’’ kendini keşfediş ve ifade etme olarak çalışmalarımda yeniden belirdi.’’ diyor ‘’Sana verilecek senden daha kıymetli bir şey bulamadım’diyerek, hemcinslerine sesleniyor.

Sergiyi ziyaretimde her bir eserinin hikayesini heyecanla, yaşarcasına anlatan Pınar Tuba Biçmen, isimleri hikayeleriyle örtüşen portre ve figürlerinin yer aldığı tablolarıyla Ovooart Galeri’de ilk solo sergisiyle “Ben kadın; sanat dünyasında bende varım’’ mesajını sanatıyla ilan ediyor.

Ressam Pınar Tuba Biçmen, 1980 yılında Zonguldak’ta doğar. Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun olur. Yıldız Teknik Üniversitesi Peyzaj Planlama Yüksek Lisans programını bitirir. Küçük yaşlarda başlayan dünyayı tanıma ve resim yapma tutkusuyla yıllar içinde sanatını geliştirirken, Sosyal sorumluluk projelerinde resimleriyle yer alır. Katıldığı pek çok resim yarışmasında dereceler alan sanatçı Epsilon Yayın Evi için el çizimi kitap illüstrasyonları yapmaktadır.

Ressam Pınar Tuba BiçmenBiz kadınlar… AYNA’’sergisi 7 Haziran 2023 tarihine kadar görülebilir. Gidemeyenler www.artdebicmen.com dan Pınar Tuba’nın büyülü kadın dünyasına ulaşabilir.

*****

Önceki

Kumbahçe Sofraları Kitapseverlerle Buluştu

Sonraki

27 Mayıs 2023 Cumartesi Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar