KoroSu’dan Bratislava’da Büyük Başarı

KoroSu’dan Bratislava’da Büyük Başarı

Haber : Harika Ören  

          Erdem Nusret Karakaş yönetimindeki KoroSu Bratislava Youth Music Festival (Gençlik Müzik Festivali)’de katıldığı 4 kategoride de ödül kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Genç-Des Programı kapsamında verilen destekle gidilen festivalde KoroSu 21 Yaş Altı Gençlik Koroları kategorisinde 85,75 ve  Pop-jazz kategorisinde 84,50 puanla gümüş madalyaları kazanırken;  Acapella (akapella) Folk Müzik kategorisinde 90,00 , Müzikal Tiyatro kategorisinde ise 91,00 puan alarak altın madalyaların sahibi oldu. Festivale 4 kategoride katılan tek koro olan KoroSu, Müzikal Tiyatro kategorisindeki performansıyla koreografi çalışması yapan tek koro olarak da dikkati çekti. Hollanda, Hong Kong, Polonya ve Slovakya’dan gelen saygın akademisyenlerden oluşan jürinin beğeni ve övgüsünü kazanan KoroSu henüz daha 1 yılını bile doldumadan ülkemizi uluslararası bir festivalde başarı ile temsil etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyor.

   KoroSu ağırlıklı olarak lise öğrencisi kızlardan oluşuyor ve amatör bir koro olarak çalışmalarını Kadıköy’de sürdürüyor. Koronun şefi Erdem Nusret Karakaş aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak görev  yapmakta.

KoroSu’nun başarısı gençlerimizin gerekli şartlar ve imkanlar sağlandığında ne kadar büyük başarılara imza atabileceğini göstermektedir. Ülkemizi küresel ölçekte başarıyla temsil etmek için azimle çalışmaya devam edecek olan KoroSu Gelecek yıl da gerekli finansal desteği bulmayı umut etmektedir.

KoroSu’yu www.korosu.info sitesinden ve KoroSu Facebook sayfasından takip edebilir; ödül törenini aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/HZ9vreTpO98

https://youtu.be/TTwToRE0JWQ

https://youtu.be/E_GXwKldcXY

https://youtu.be/LZArc4Dd7EA

*****

Önceki

Sanatçılarımızla Gurur Duyuyoruz 

Sonraki

Aşık Veysel Kültür ve Sanat Festivali

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar