İkinci El Giyim Festivali Symbol AVM’de Açıldı

İkinci El Giyim Festivali

Symbol AVM’de Açıldı

Haber ve Fotograflar : Harika Ören

Garaj Organizasyon Firması’nın 14-15-16 Haziran 2019’tarihlerini kapsayan 2. El Festivali Kocaeli Symbol Alışveriş Merkezi teras katında yapıldı.

İstanbul’da defalarca düzenlenen binlerce kişinin katıldığı İkinci El Festivali, Symbol Alışveriş ve Yaşam Merkezinin ev sahipliğinde ilk kez Kocaeli’nde düzenlenerek; Babalar Günü öncesi ve karne hediyesi hakkeden çocuklar için yöre halkı insanına mükemmel bir ticari pazar oluşturdu.

Festival Symbol Alışveriş Merkezinin terasındaki dev organizasyonda genellikle İkinci El Giyim eşya satıcıları, Başiskele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İnci B-Style, Hayvan Sevenler, ev yapımı işler, antika ve tasarımcılardan oluşan 100 satış standı kuruldu.

Ana hedefi ‘’Atma Değerlendir, Tüketimi Azalt, Mutlu Ol’’ düşüncesi olan Symbol İkinci El Festivali adeta günümüzün tüketim dünyasına meydan okudu. Birileri için değerini yitirmiş, kullanılmayan, küçülmüş, büyük kalmış bir köşeye kaldırılmış giyim eşyaları, çantalar, ayakkabılar, okunmuş kitaplar, tabak-çanak-bardaklar, eski fotoğraf makineleri, halılar, avizeler bin bir çeşit takılar, yemeniler tezgahlarda yerlerini aldı. Bunun yanı sıra yeni giysi ve el emeği objeleri satışa sunanlarda vardı.

Garaj Organizasyon Firması’nın üç gün devam eden 2. El Festivali, Symbol alışveriş merkezine hareket getirdi. Kocaeli ilçelerinden ve komşu İllerden alışverişe gelenler ‘’İğne atsan yere düşmez’’ diyebileceğimiz kalabalıklar oluşturdular.

İkinci El akımı son yıllarda ‘’Dolap’’ uygulamasıyla bilhassa ev hanımları arasında popülerleşti. Sosyal medya platformları bu konuda evden iş yapma anlayışına yenilik getirdi. Özellikle ev hanımları uzun zamandır ikinci el giyim satışları yapıyor ve ikinci el giyimle; gereksiz tüketimi önleyerek aile bütçesine katkıda bulunuyorlar.

Katılımcı ve müşterilerin çok memnun kaldığı festival, ilerki günlerde tekrar yapılacağı müjdelendi.

*****

Read Previous

20 Haziran 2019 Perşembe Günün Sergileri

Read Next

Begüm Koçum Fotoğraf Sergisi ile Heykel Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: