Begüm Koçum Fotoğraf Sergisi ile Heykel Sergisi

Begüm Koçum Fotoğraf Sergisi

ile Heykel Sergisi

Haber : Harika Ören

Galeri Selvin’in kuruluşunun 35. Yıl Kutlamaları kapsamında hazırlanan ‘’LUX’’ sergisi Nişantaşı’nda açıldı. Fotoğraf sanatçısı Begüm Koçum’un fotoğrafları, 10 heykeltraşın siyah-beyaz eserleriyle düet yapıyor.

Begüm Koçum 1986 İstanbul doğumlu ve İstanbul’da yaşıyor. Mimar Sinan Üniversitesi’nde Arkeoloji, Bilgi Üniversitesi’nde Fotoğraf ve Video okurken 17 yaşında fotoğrafla tanışmış.

Sanatçı fotoğraflarını ‘’Uzun süreli projeler yapıyorum. Kapı komşumun durumları, teyzesi olduğum 10 yaşındaki bir kız çocuğunun halleri, hayvanların bana tanıdığım insanları hatırlattığı anları veya senelerdir düzenli olarak rastladığım gözümün takıldığı, güldüğüm ağladığım detaylar gibi. Aynı konuları farklı ruh halleriyle, “arkası gelecek” hissi uyandıracak şekilde çekmeyi tercih ediyorum’’ diye anlatıyor.

Begüm Koçum,Gamze” isimli projesini oluştururken, kişisel fotografik ve de yaşanmışlık anlamında elde ettiği deneyimlerini, yurt dışında belirli zaman aralıklarında çektiği fotoğraflarında kendine özgün bakış açısıyla sürdürüyor.

Galeri Selvin 35.yıl sergilerinin bir ayağını Harmonyhip ve Namlıcı ailesinin katkılarıyla “Lux” ismini verdiği Begüm Koçum fotoğrafları ve 10 değerli heykeltraşın karma mermer ve demir heykellerinden oluşan bir şeçkiyle izleyici ile buluşturuyor.

İzleyicileri, fotoğraf ve heykelin izlenimcilikten anlatımcılığa doğru güzel bir yolculuğa çıkardığı Sergi 13 -29 Haziran 2019 tarihleri arasında Abdi İpekçi Caddesi No:45 Nişantaşı adresinde 12:00 – 21:00 saatleri arasında gezilebilir.

*****

Read Previous

İkinci El Giyim Festivali Symbol AVM’de Açıldı

Read Next

21 Haziran 2019 CU M A Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: