ARTANKARA ile Sanatın kalbi Ankara’da attı

ARTANKARA ile

Sanatın kalbi Ankara’da attı

Haber : Harika Ören

Fotograflar : Nur Ulubil ve Meryem Kılınç

  • ARTANKARA Çağdaş Sanat Fuarı, 5’inci kez Ankaralı sanatseverlerle buluştu.
  • Ressam Lütfü Günay’a “Sanatçı Onur Ödülü”, Gebze Sanayi Bölgesi’ne “Sanata Katkı Onur Ödülü”, Erimtan Müzesi’ne ise “Sanatçı Kurum Onur Ödülü” takdim edildi.

Sanatın kalbi,dört gün boyunca Başkentte attı. 5. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı bu yıl ATO Congresium‘da düzenlendi. 2019 yılı teması “kadın” olan fuara, 41 ülkeden 750 sanatçı, 3 bin 500’e yakın eserle katıldı.

ATO Congresium’da 10.000m2 lik alanda 14-17 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleşen 5.ARTANKARA fuarı VIP açılışıyla başladı. ARTANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, Sevda Cenap And Müzik Vakfı‘nın 30 kişilik kadın korosunun konseriyle başladı.

Açılış töreninde ressam Lütfü Günay‘a “Sanatçı Onur Ödülü“, Gebze Sanayi Bölgesi‘ne “Sanata Katkı Onur Ödülü“, Erimtan Müzesi‘ne ise “Sanatçı Kurum Onur Ödülü” takdim edildi.

Fuarda, Türkiye’nin çeşitli illerinden ve farklı ülkelerden gelen galeriler, müzeler, sanatla ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri, sanatçılar, sanatseverler gelenekselleşen bu organizasyonda bir arada oldular.

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği yerli ve yabancı galerilerdeki eserler ilgiyle izlendi. Sanatçılar sanatseverlerle bir araya gelerek sohbet etme, yakından tanıma imkanı buldular. Ankaralı sanatseverler, bölgenin sanat ortamının ve piyasalarının güçlenmesi, gelişmesi amacıyla; sanatçıların özgün yaratılarıyla ortaya çıkan görsellerle, sanatla nefes almak, dünyaya sanat gözüyle bakmak, bakma şansını yakaladılar. ARTANKARA sanat dünyasıyla sanatseverleri uluslararası düzeyde aracısız, yüz yüze getirerek, sanat dünyasını desteklemeye devam ediyor.

*****

Read Previous

19 M A R T 2019 S A L I Günün Sergileri

Read Next

8 Mart “Kadınlar Günü” Karma Resim Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: