Ahmet Akdağ & “Derinliklerdeki Dostlar”

Ahmet Akdağ’ın “Derinliklerdeki Dostlar”

Sualtı Fotoğrafları Sergisi

Haber : Harika Ören

Ahmet Akdağ’ın “Derinliklerdeki Dostlar” Sualtı Fotoğrafları isimli sergisi, İstanbul Galeri Işık Şile’de açıldı. 26 Mart-12 Nisan 2019 tarihleri arasında gezilebilen sergideki fotoğraflar, deniz tutkusu çocukluğunda başlayan Akdağ’ın dalış serüvenlerinin bir resmigeçidi niteliği taşıyor.

1949 İstanbul doğumlu çok yönlü sanatçı, Pendik ve Kabataş Lisesi eğitimlerinden sonra Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim ve Grafik Bölümünden mezun olur. Yıldız Porselen’de resimleme sanatçısı olarak uzun yıllar çalışır.

1966-1974 yıllarında bas gitarist olarak, müzik guruplarında, konserler verir. İstanbul radyosu programlarında yer alır.

Yelkenle başlayan deniz tutkusu, Pendik Yelken Kulubü ve Türkiye Yelken Vakfı Kurucu üyeliği, Türkiye Açıkdeniz Yelken Kulübü üyeliği ve lisanslı Yelken yarışmacılığı olarak halen devam etmektedir.

1968 yılında Marmara Denizi’nde başlayan sualtı fotoğraf çekimleri devam ederken, Türk Balıkadamlar Kulübü sporcu üyesi Ahmet Akdağ, çeşitli sualtı sertifikalarının eğitimini de vermektedir.

Dalışlarında denizaltının uçsuz bucaksız güzelliklerinin tadına varan Akdağ, sualtı fotoğraflarının eşsiz güzelliğini fotoğraflarıyla bizlerle de paylaşıyor.

İstanbul Sanat Magazin ailesi olarak Ahmet Akdağ’a üstün başarılar dileriz.

*****

Read Previous

4 Nisan 2019 Perşembe Günün Sergileri

Read Next

“Kütüphaneler Haftası”nın Ardından

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: