SoMbahar Sergisini 15900 Kişi Görecek

SoMbahar Sergisini

15900 Kişi Görecek

Haber: Erol Ünal

Fotoğraflar: Nihal Gures

Erol Ünal, Esmeri Alev Ekebaş, Güler Gök, Nevim Kayaoğlu ve Nihal Güres’in katıldığı “SoMbahar” Karma Resim, Fotoğraf ve Exlibris Sergisi Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde açıldı.

Kadıköy Sinemasında 4 Ekim’den itibaren Filmekimi’nin Cannes, Venedik, Toronto festivallerinin öne çıkan, Oscar adayı seçilen filmler 318 kişilik salonda günde 5 seans film gösterimi olacak. 18. Filmekimi bu yıl Kadıköy Sineması’nda 4-13 Ekim tarihleri arasında 11:00-13:30-16:00-19:00-21:30 seanslarında 10 gün sürecek bir maratonla başlıyor. 10 gün boyunca bu filmleri seyretmeye gelenler SoMbahar Sergisi’ni de görecekler. Sergi 15 Ekim’e kadar her gün saat 11:00 – 21:00 saatleri arasında görülebilir.

SoMbahar Sergisinde Buluştular

  • Yedi göbek İstanbullu, fotoğraf sanatçısı, kitapların efendisi Exlibris ustası Erol Ünal,
  • Eskişehir’de doğan Knidos’ta yaşayan Datça ile fotoğrafa sevdalı, engel tanımayan Esmeri Alev Ekebaş,
  • Hititli medeniyetin beşiği Çorum tarihindeki izleri günümüze taşıyan ressam Güler Gök,
  • Dersim’li eşsiz güzellikte ve hırçınlıkta bir coğrafyada aşk sevgi ve barış güvercinleri uçurup tuvallere, şapkalara konduran ressam Nevim Kayaoğlu,
  • Başkentli, yaratıcılığı ile Ankara bozkırından gökkuşağı çıkaran ressam Nihal Güres Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde SoMbahar sergisinde buluştular.
  • Sergide Nevim Kayaoğlu’nun orjinal şapka çalışmaları da yer alıyor.

Nihal Güres’in İmza Günü

Nihal GüresÖlünce de Kırmızı Ruj Sürüyor musunuz?” adlı yeni roman’ını serginin açılışında imzaladı. “Bir bakımevinde başlayan ve bulutların üzerinde biten bu roman, acıklı bir yaşlılar dramı değil. Bu romanla, aşkın ve erotizmin kimi zaman büyüsüne kimi zaman esprisine kapılıyor sonra da şairlerin dizelerinde şahane aşk pastalarıyla sürüp gidiyorsunuz. Buruk bir tadı harika bir içtenlikle karıştırıp sunuyor size yazarımız… Bir Diva’nın ardından nemlenen gözlerle de bırakmıyor sizi. Ta ki gezegenin ışıklaşan ruhlarından bir Diva, Zeus ile karşılaşana kadar…” Daha önce hiç böyle bir roman okumadınız.

Gelecek Sergi Marmaristen

Kalimerhaba Derneği tarafından düzenlenen “Genç Sanat Günleri” ile genç sanatçıların mekân arayışına da destek veren Fuaye Sanat Galerisi bu programını yetenekli gençler için, süresiz olarak açık tutmaktadır. Kalimerhaba Derneği’nin Turizm ve Sanat Programı etkinliklerinden biri olan, “2. Marmarİst “Karma Güzel Sanatlar Sergisi” 16 – 30 Ekim 2019 tarihleri arasında Marmarisli sanatçıların resimleri, fotoğrafları, kitapları ile açılacaktır. Sergi ayrıca tüm Marmaris sevdalısı sanatçıların yapıtlarına açık olacaktır. Bilgi için Tel: 05323148838

ÇYDD Derneğine Katkı

Kalimerhaba Derneği ve Fuaye Sanat Galerisi duyarlı sanatçılar tarafından bağışlanan birçok eseri “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği” Eğitim Programına destek amacı ile sunmakta ve bu eserler üzerlerinde özel bir etiket taşımaktadır. Bu eserlere sahip olmak ve toplumsal faydaya katkı koymak için İş Bankası Hesap No: 3640/643417 IBAN TR 780006-4000-0013-6400-6434-17 ÇYDD Marmaris Şubesi hesabına eser bedelini yatırarak alacağınız dekontu sergi ilgilisine vermeniz yeterli olacaktır.

Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi

Adres : Osmanağa Mah. Bahariye General Asım Gündüz Cad. No:25 Kadıköy Pasajı Kadıköy 34714 İstanbul

Tel: (0216) 337 74 00

*****

Read Previous

Muazzez İlmiye Çığ 9 Ekim’de Adana’da olacak

Read Next

5 EKİM 2019 Cumartesi Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: