“Siyah Beyaz Sayfiye” Bodrum’da

“Siyah Beyaz Sayfiye” Bodrum’da

Haber: Erol Ünal

Bodrum Casa dell’Arte Galeri ; Siyah Beyaz Galeri sanatçılarını bir araya getiren “Siyah Beyaz Sayfiye” adlı bir sergiye ev sahipliği yapacak.

Siyah Beyaz Galeri “Sayfiye” Sergisi 30 Ağustos Perşembe günü saat: 19:00’da Bodrum Casa dell’Arte Galeri‘de açılacak. Casa dell’Arte ve Siyah Beyaz Galeri işbirliği ile 18 sanatçının katılacağı sergide izleyiciye fotoğraf, baskı, heykel ve resim gibi farklı disiplinleri bir araya getiren zengin bir seçki sunuluyor.

Sergiye Alev Mavitan, Ali Şentürk, Ardan Özmenoğlu, Argun Okmuşoğlu, Aykut Cömert, Bahadır Çolak, Beril Ateş, Bihrat Mavitan, Daniele Sigalot, Ebru Döşekçi, Fırat Engin, Gökhan Tüfekçi, Halil Vurucuoğlu, Mustafa Horosan, Murathan Özbek, Nihak Kemankaşlı, Sıtkı Kösemen ve Yılmaz Aysan adlı sanatçılar katılıyor.

SİYAH BEYAZ SAYFİYE’YE TAŞINIYOR

Türkiye’nin köklü galerilerinden Siyah Beyaz Galeri sanatçıları “Siyah Beyaz Sayfiye” adlı sergiyle Bodruma taşınıyor. Casa dell’Arte Galeri‘de açılacak sergi 30 Eylül‘e kadar ziyaret edilebilecek. 30 Ağustos Perşembe günü Bodrum Casa dell’Arte Galeri’de açılışı yapılacak sergide Nihat Kemankaşlı’nın resimlerindeki büyüleyici realizmi ve canlı kompozisyonlarından taşan enerjisiyle, Ardan Özmenoğlu’nun neon renk paleti ve post-it üzeri pop imgelerini, Ebru Döşekçi’nin doğadan esinlenen akışkan formuyla buluşturan sergi, yazın, denizin ve güneşin getirdiği esenlik, yaşam enerjisi ve tatlı rehavet dolu havasını izleyiciye taşıyor. 18 sanatçının eseri, Büyükkuşoğlu Aile Koleksiyonu’nu konuklarıyla buluşturan Türkiye’nin ilk butik sanat oteli Casa dell’Arte’nin çatısı altında sanat, tarih ve doğanın güzelliği birleşiminde sergilenme imkanı buluyor.

SİYAH BEYAZ GALERİ

Siyah Beyaz Galeri’nin ilginç bir hikayesi var. ODTÜ Mimarlık sonrası master için Paris’e giden Faruk Sade‘de sanata ilgisi sebebiyle 1984 yılında Türkiye’ye döndüğünde bir galeri açma fikri doğuyor. Ankara’ya döndüğünde Çankaya semtinde, Kuğulu Park’ın hemen yakınında, Kavaklıdere Sokak’ta, dört katlı klasik bir Ankara apartmanında Sade ailesine ait bu apartmanın giriş ve alt katında galeri açıyor. 1984 yılında Ankara’da Faruk Sade tarafından kurulan “Siyah Beyaz Galeri” yenilikçi çizgisiyle yurtiçinde ve uluslararası alanda sanatçıları temsil etmektedir. 34 yıldır faaliyet gösteren galerinin kurulduğundan beri temel ilkesi çağdaş sanatı desteklemek…

*****

Önceki

Öykü – Çıkar Şu Ağzındaki Baklayı

Sonraki

Çocuklardan Müzik Şöleni

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar