Salgın Tüm Yönleriyle TRT Belgesel’de İnceleniyor

Salgın Tüm Yönleriyle

TRT Belgesel’de İnceleniyor

Haber : Erol Ünal

Önce Küresel Tehdit, Ardından Hastane İstanbul Korona

Koronavirüs salgınını derinlemesine inceleyecek iki yapım 9 Mayıs 2020 Cumartesi günü  TRT Belgesel’de

TRT Belgesel hayatımızın ortasına yerleşen koronavirüs salgınını yakından incelemeye devam ediyor. Daha önce Küresel Tehdit: Kovid-19 belgeseli ile virüs hakkında bilinmeyenleri ekrana taşıyan TRT Belgesel, Hastane İstanbul Korona ile yoğun bakımlara girerek sağlık çalışanlarımızın mücadelesine tanık oluyor.

Küresel Tehdit: Kovid-19’un üç bölümü peş peşe ekrana geliyor

Virüsün kıtalar arası yolculuğu, yapılan fedakarlıklar, kriz dönemindeki alınan zorlu kararlar ve hiç duyulmamış ilham kaynağı hikayeler; Küresel Tehdit belgeselinde izleyici ile buluşuyor.

6 bölümden oluşan ve yaşanılan zorlu mücadeleyi aktaran belgesel, ilk üç bölümüyle 9 Mayıs 2020 Cumartesi günü saat 12.35’ten itibaren ekrana geliyor. Salgına farklı bir perspektiften bakılmasını sağlayan belgesel, virüsün tüm ayrıntılarını çarpıcı olarak izleyici karşısına çıkarıyor.

Hastane İstanbul Korona ilk bölümüyle 9 Mayıs 2020 Cumartesi günü saat 22.00’de TRT Belgesel’de

Hastane İstanbul Korona, yüzyılın salgın mücadelesinde en kritik noktalar olan yoğun bakım servislerine girerek Türk sağlık çalışanlarının verdiği mücadeleyi ekrana getirecek.

Tamamı yoğun bakımda geçen dünyanın ilk covid-19 serisi olma özelliğine sahip belgeselde günlerdir ailelerinden uzak kahramanca mücadele veren sağlık çalışanları ve nefes almakta zorluk çeken hastaların gerçek hikayeleri izleyici karşısına çıkacak.

Yoğun bakımlarda yaşananları ilk kez ekrana getirecek olan belgeselde; kahraman sağlık çalışanlarının güçlü durma çabası, acil müdahaleler, hastaların yaşam mücadelesi yakından incelenecek.

Böylesi fedakar sağlık personeline sahip olmanın gururunun yaşanacağı belgeselde, neden evden çıkmamanız gerektiğini ve neden sosyal mesafe konusunda ısrar edildiğini çok daha iyi kavranacak.

Hastane İstanbul Korona, Doktor Yalım Dikmen sorumluğundaki İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yoğun bakım ünitesindeki sağlık çalışanlarının ve Covid-19 hastalarının verdiği savaşı gözler önüne seren ilk bölümüyle Cumartesi  akşamı saat 22.00’de TRT Belgesel’de.

*****

Önceki

38.DYO Sanat Ödülleri Sahiplerini buldu

Sonraki

Çocukların Evdeki Çalışma Ortamı için püf noktalar

One Comment

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar