Özlem Tuna’nın “PASSION” Sergisi Galeri FE’de

Özlem Tuna’nın “PASSION” Sergisi

Galeri FE’de


Haber: Erol Ünal

  • Özlem Tuna “PASSION” Sergisi 3 Ekim Perşembe 17:00’de Galeri FE’de açılacak. Sergi 19 Ekim’e kadar sürecek.


Galeri FE sezonun ilk sergisinde geleneksel ve moderni bir araya getiren tasarımcı Özlem Tuna’nın yeni koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Açılış kokteyli 3 Ekim Perşembe günü saat;17.00’de gerçekleşecek olan “PASSION” by Özlem Tuna Yeni Koleksiyon ve Pop-Up Store Sergisi 19 Ekim’e kadar Pazar-Pazartesi hariç her gün 11:00 – 19:00 saatleri arasında Galeri FE’de. görülebilir.

Özlem Tuna en sevdiği şehir İstanbul’dan ilham alarak hikayesi olan geçmişin değer ve izlenimini yansıttığı tasarımlar üretiyor. Tasarımlarında Bizans mozaiğinde yer alan dudak figürlerinden, Türk geleneğinde tanrının sembolü olan laleye, İstanbul’un renkli ve eski kültüründen referanslarla martı, altın, Boğaz mavisi gibi kentle iç içe geçmiş ikonik sembollere yer veriyor.

Osmanlı ve Bizans’ın nesnelerini günümüz hafızasına aktarırken teknoloji ile geleneksel üretimi birleştiriyor. Yaşadığı toprakların izini modern ve yenilikçi tasarımlarla birleştiren Özlem Tuna, malzemede sınırları zorlamayı seviyor. Seramik, porselen, altın, gümüş, bakır gibi çeşitli malzemelerle yaptığı endüstriyel tasarımlarının yanı sıra, metal ve taş baskıları içeren kolajlar ve sanatsal ifadeyle oluşturduğu üretimler gerçekleştiriyor.

Geleneksel motiflere modern dokunuşlar ile sadeliğin ön plana çıktığı yenilikçi tasarımları hem kendi şehri İstanbul, hem de Tokyo, Berlin, Londra, Nice, Dubai, Riyad gibi 12 farklı şehirde sergilenmektedir. Kendi deyimiyle hayal ettiğini “hamur ve çamur” ile üreten, tasarımla çözüm bulmak yerine, tasarım ile soru soran Özlem Tuna yaşamına ve çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.

Galeri FE

Adres : Cemil Topuzlu Cad. Kutmen Apt. 60/2 D:4 Çiftehavuzlar-Kadıköy/İstanbul

Özlem Tuna kimdir?

Özlem Tuna 1969’da Burhaniye’de doğdu. 1993 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitede 1 yıl Grafik Bölümünün Özgün Baskı Atölyesi’nde çalıştı.

1996 yılında çalışma hayatına Mücevher firması Urart ile başladı. Tarihi Yarımada’da Kapalıçarşı ve Han’lar bölgesindeki birçok firmada mücevher tasarımcısı olarak çalıştı. 2003’da Özlem Tuna Tasarım firmasını kurdu. Kuyumculuk firmalarına koleksiyon tasarımı ve tasarım danışmanlıkları yanında mücevher ve obje tasarlayıp üretmeye başladı. 2007-2010 yılları arasında Design Zone isimli tasarım mağazasının kurucu ortağı ve yaratıcı yönetmenliğini yaptı. Özlem Tuna Tasarım bünyesine farklı endüstriyel tasarımcılar da katılınca; 2009 yılında birçok büyük firmaya koleksiyon projeleri ve kurumsal hediyelik eşya ve fikirler tasarlayan Zerre Design firmasını kurdu. Özlem Tuna mücevher dalında birçok ödüller aldı.

*****

Read Previous

7.Sinemasal Film Festivali 30 bin çocuğa ulaştı!

Read Next

4 E K İ M 2019 C U M A Günün Konseri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: