Neşe Gümüşçüoğlu’ndan Mavinin Tonları

Neşe Gümüşçüoğlu’ndan Mavinin Tonları

Haber: Erol Ünal

Neşe GümüşcüoğluMavinin Tonları” resim sergisi 26 Ocak Cumartesi günü saat:17:00‘de FULAR’T Sanat Evi’de açılacak.

Sanatçı Neşe Gümüşcüoğlu “Kırmızı’nın Halleri” adını verdiği geçmiş dönem resimlerinden sonra, şimdi de “Mavi’nin Tonları”nı kullanarak kağıt ve tuval üzerine yaptığı suluboya ve akrilik çalışmalarından oluşan küçük işleriyle 26 Ocak 2019 Cumartesi günü Kızıltoprak Fular’t Sanat Galerisinde izleyicisiyle buluşuyor. Fular’t Sanat Galerisi’nde açacağı bu sergi sanatçının sanat yaşamının 37. kişisel sergisi oluyor. 200’e yakın karma ve grup sergisine de katılan Neşe Gümüşcüoğlu 1. Uluslar Arası Türkiye Grameen Mikrokredi Sanat Bienali’nde satılan resmiyle “Dünyadaki Yoksullukla Mücadele” projesine katkıda bulundu ve resmi bienal kataloğunda yer aldı. Nüzhet İslimyeli’nin hazırladığı ve Kültür Bakanlığı’nın 2005 yılında yayınladığı “Sulu boya Resim Sanatı Tarihi” ansiklopedisinde üç eser ile, Suluboya Ressamları Grubu’nun 35. Yıl Kataloğu’nda iki eseri ile yer aldı.

Suluboya Ressamları Grubu ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesidir. Göztepe’deki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Neşe Gümüşcüoğlu‘nun bu sergideki çalışmaları kağıt ve tuval üzerine suluboya, akrilik ve karışık teknikten oluşan daha çok küçük işler. İçlerinde mavinin tüm tonlarını barındıran resimler… Deniz ve gökyüzünün mavisi, bir yelkenlinin özgürlüğü, dikenler ve kaktüslerin yalnızlığı… Dinginlik ve huzur mavi renkle verilmeye çalışırken turuncu ile de yer yer heyecan öğeleri katılıyor. Küçük peyzajlarla yaz geçişleri izleyicinin beğenisine sunuluyor.

Sergi 26 Ocak-16 Şubat 2019 tarihleri arasında Kadıköy, Kızıltoprak Zühtüpaşa Mahallesi, Rüştiye Sokak No:30’daki Fular’t Sanat Evi’nde izlenebilir.

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

Akbank Sanat’ta Theo Eshetu&”Yüzler ve Yerler”

Read Next

ANTALYA & KORKUTELİ YAYLASI, KÖYLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: