Mehmet Kapçak’ın Sergisi Mugla’da Açıldı

Mehmet Kapçak’ın Sergisi

Mugla’da Açıldı

Haber: Erol Ünal

  • Mehmet Kapçak’ın Keçi temalı tablolarının yer aldığı Sergisi Büyük İlgi Gördü.

Muğla Büyük Şehir Belediyesi‘nin Muğla’ya kazandırdığı Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi Galeri Salonu’nda açılan sergide önce Mehmet Kapçak sergi hakkında bilgilendirici açış konuşması yaptı.

Mehmet Kapçak konuşmasında sergideki keçi motifleriyle alakalı şunları söyledi: “Yörük ve Türkmen kültüründe “konar göçerlerin” geçim kaynağı olan Keçi’nin değişik motiflerle sergiye dönüşmesi Türkiye’de ve dünya’da türünün tek örneği oluyor.”

Arkasından Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi Müdürü Selma Altıntaş’ın konuşmasıyla sergi açıldı.

Eğitimci-Ressam Mehmet Kapçak’ın akrilik boya kullanarak yaptığı keçi motifleri’nden oluşan sergiye İstanbul’dan gelen okul arkadaşları sürpriz yaptılar.

Sergiyi ilgi büyüktü. Açılışa İstanbul Öğretmen Okulu Mezunları Derneği ve yönetimini temsilen Dernek Başkanı Mehmet Turgut, Yönetim Kurulu Üyesi Osman Gündem ile başkanının ağabeyi Eğitici Muhittin Turgut, MSKÜ Öğretim Üyesi Prof. Lâle Altınkurt ve arkadaşları, MUSANDER Başkanı Sadettin Özbek, üyeleri, Muğla Tazelenme Üniversitesi Öğrencileri, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü‘nün öğretim elemanlarının tümüne yakını ile Resim Bölümü Öğrencileri, Muğla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Çiğdem Çakmak, Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Ural ve arkadaşları, Makina Mühendisi Selahattin Sapmaz, Eğitimci Nail Ongun, Eğitimci ve Yazar Münevver Sarıgözoğlu Ongun, Ressam ve Kilim Dokuma Usta Öğreticisi Berrin Duma, Ressam ve Dekoratör İlhan Sözbilir, Ressam ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşen Atalan Sözbilir, Muçep Üyesi Mehmet Özavcı, Ressam ve Eğitimci Ayten Taşpınar, Osman Özbilen, Muhittin Turgut katıldı.

Bu arada sanatçımız Mehmet Kapçak’ın, Müzisyen ve Öğretim Üyesi kızları, doktora öğrencisi oğlu da sergideydi. Açılış geç vakitlere kadar sürdü.

*****

Read Previous

Metin Akpınar’dan İmza Günü

Read Next

Kırlangıç

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: