Kenan Doğulu Caz Rüzgarı Estirdi

Kenan Doğulu caz rüzgarı estirdi

Haber ve fotoğraflar: Erol Ünal

Eylül ayı konserlerine Bodrum Caz Festivali’yle başlayan Kenan Doğulu geçtiğimiz akşam “İhtimaller Projesi” ile Bodrum Antik Tiyatro’nun tarihi atmosferinde sevenlerine muhteşem bir gece yaşattı. Antik Tiyatro’da gerçekleşen Kenan Doğulu İhtimaller Projesi konseri ile festivalin Pop&Caz temasının altı çiziliyor. 1993 yılından beri Türkiye’nin en başarılı Pop sanatçılarından biri olan Kenan Doğulu, Caz müzisyeni olan babasının izlerini takip ederek bestelerini caz ile yorumladığı İhtimaller Projesi ile karşımıza çıkıyor.

 

İhtimaller Projesi ile “Aşk Oyunu”, “Gelinim”, “Can Bebeğim”, “Baş Harfi Ben” gibi hit parçalarından oluşan seçkiyi caz müziğiyle bambaşka bir boyuta taşıyan Kenan Doğulu konserde son albümüne ismini veren parçası “Vay Be”yi ilk kez caz formundaki yeni düzenlemesiyle seslendirerek izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Türkiye’nin önde gelen caz müzisyenlerinden oluşan orkestrası ile hayranlarına müzik ziyafeti sunan Kenan Doğulu’ya Ercüment Orkut (piyano), Can Çankaya (piyano), Ozan Musluoğlu (kontrbas), Mehmet İkiz (davul), Ferit Odman (davl), Şenova Ülker (trompet), Burak Dursun (trombon), Engin Recepoğulları (saksafon), Sibel Gürsoy (vokal) ve Tuba Önal (vokal) eşlik etti. Ferit Odman ve Mehmet İkiz’in çift davulla çaldıkları soloları salonu dolduran binlerce kişi tarafından dakikalarca alkışlandı.

 

KENAN DOĞULU

Kenan Doğulu beş yaşında konservatuarın piyano bölümüne birincilikle girmiş, altı sene piyano bölümü sonrasında gitar bölümüne geçmiştir. Bu esnada tiyatro eğitimi, çocuk korosunda solistlik, ritmli sazlar öğrenimini de sürdürmüştür. Sanatçının ilk albümü 1993’de “Yaparım Bilirsin” piyasaya çıkmıştır. O yıl verdiği 93 konserle Türkiye çapında ciddi bir rakama ulaşan Kenan Doğulu‘nun, ikinci albümü “Sımsıkı Sıkı Sıkı”yı 1994’de piyasaya sürülmüş ve bir yıl içinde 175 performansla ulaşılması güç bir başarı kazanmıştır. O günden bu güne birçok başarılı çalışmaya imza atan Kenan Doğulu’nun “Vay Be” albümü 2018’de piyasaya çıkmıştır.

 

Önceki

Bodrum “Tanrıçalar Festivali” başladı

Sonraki

Cengiz Susuyor Kediler Konuşuyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar