Genç Ressam İlker Kayalı’nın Sergisi : “ACI”

Genç Ressam İlker Kayalı’nın

Sergisi : “ACI”

Haber: Erol Ünal

  • İlker Kayalı’nın sergisi “ACI” 1 Eylül’de Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde açılacak.
  • Genç Sanat Günleri’nde yer alacak olan İlker Kayalı’nın sergisi “ACI”; 15 Eylül’e kadar Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi ; Genç Sanat Günleri’nin Eylül Ayı konuğu 22 yaşındaki genç ressam İlker Kayalı‘nın sergisi “ACI” 1 Eylül’de açılacak.

Sanatın her dalına ilgi duyan, birikimini tuvallerine ustalıkla aktaran, sürekli kendini yenileyen ve eserleri şimdiden özel koleksiyonlarda, Modern Sanat Müzeleri’nde, Üniversite Galerileri’nde yer alan genç sanatçı İlker Kayalı’nın sergisinin açılışı 1 Eylül Saat 18.00 de gerçekleşecek.

Son 4 yıllık zaman dilimine 10 karma sergi ve etkinlik, 1 çalıştay sığdıran İlker Kayalı; “Resim kişinin kendine bile anlatmakta zorluk çektiği şeyleri renklerle ifade edebilmesidir. Renklerle oynamak, kendini öyle ifade etmek bu farklı bir dildir tıpkı notalar gibi. Sanatın her türlüsü, resim olsun, edebiyat, müzik ya da sinema, hepsi ile ilgilenmeyi seviyorum. Bunlar bana diğer işlerden daha fazla mutluluk veriyor. Ben her gün ortalama 10 saat çalışıyorum, resim yapıyorum.” diyor.

İlker Kayalı‘nın “ACI” adlı sergisi 15 Eylül’e kadar Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi‘nde her gün saat 12.00 – 21.00 arası ziyaret edilebilecek.

Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi

Adres : General Asım Gündüz Cadddesi (Bahariye Cadddesi) Kadıköy Pasajı No:25, Kadıköy/İstanbul

İLKER KAYALI Kimdir?

1997 Ordu doğumlu. İlk ve ortaokul öğrenimini Ordu Merkez İlk ve Ortaokulu’nda tamamladı. Ortaokulun son yılında ilk resim sergisini açtı. Daha sonra Ordu Penpe – İzzet Şahin Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi “Resim Bölümü” sınavlarına girdikten sonra 4 sanat dolu yılın ardından Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünü kazandı. Resim çalışmalarının yanı sıra; edebiyat, tiyatro, sinema ve müzik gibi sanatın diğer dallarına da ilgi duydu. Uzun süre ”Ordu-Dünya Yazarlar Evi”nde çalışmalarda bulundu. ‘’Martı Kafesi’’ adlı müzik grubunun kurucusu ve solisti olan İlker Kayalı, biri kişisel olmak üzere 20’nin üzerinde karma sergi ve çeşitli organizasyonlarda bulundu. Resimlerinin çoğu büyük ilgi görerek özel koleksiyonlara alınmıştır. Katıldığı yarışmalar ve etkinlikler sonucu birçok başarı belgesi sahibi İlker Kayalı, çalışmalarına Ordu’da bulunan “Art Antique Ordu’’ adlı yerinde devam ettirmektedir.

NOT : Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisinde açılan ve açılacak “Genç Sanat Günleri” ve “Diğer Sergiler” için daha geniş bilgiyi; 0532 314 88 38 numaralı telefondan alabilirsiniz.

*****

 

Read Previous

Ayşegül Bayraktar ile “Her Şehir Bir Renk”

Read Next

31Ağustos2019 Cumartesi Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: